Најпознатите суперхерои од стриповите отсекогаш биле придружени во најмала рака со чудни автомобили типични за некои други планети или галаксии. Но, што би избрале за себе доколку се најдат на сегашниот пазар на конвенционални автомобили подготвени за денешните патишта?

Обидете се да го спарите секој суперхерој со некоја од овие марки на автомобили

Малку бизарно и комично, но кога се ќе се собере, има неверојатна фузија за стрип-автомобил на која тешко ќе одолеете. Космичката фотошоп спрега донесена од тимот на carwow ќе остане само на хартија, а вие сами ќе проверите дали точно ги погодиле потребните филмски детали за хероите да ги обликуваат своите возила!

BATMAN BMW M2

SUPERMAN BUGATTI CHIRON

WONDER WOMAN – LAMBORGHINI HURACÁN

CAPTAIN AMERICA – FORD MUSTANG GT350R

IRON MAN – CHEVROLET CORVETTE Z06

SPIDER-MAN – FERRARI 488 SPIDER

WOLVERINE – AUDI R8

DEADPOOL – FORD MONDEO

THE HULK – MERCEDES G63 AMG 6×6

AQUAMAN – TOYOTA MIRAI

Loading...

GoGoAnime: Kikou Kai Galient OVA anime episode 3 online free at https://gogoanime.be gogoanime 17

Website https://animedao.nl: Watch Vampire Knight: Gekiai no Portrait animedao Episode Full animedao pokemon

ANIMEFLIX: Touka Gettan anime episode 26 online free at https://animeflix.nl watch anime

Docs google: https://docs.google.com/drawings/d/1buZI4vghUa0vV840-xmrPNyDyTZ6q7jSW7MgqOhLGX0/edit?usp=sharing

Hub docker: https://hub.docker.com/u/animefreakws

Pinterest: https://www.pinterest.com/gogoanimelol