BMW е најпопуларниот автомобилски бренд во светот на TikTok! Кои се останатите во Топ 10?

BMW е најпопуларниот автомобилски бренд во светот на TikTok! Кои се останатите во Топ 10?

Според британскиот портал за споредба uswitch.com, BMW има 17,6 милијарди прегледи на TikTok

Прочитај повеќе
Механички „update“ за BMW M135i xDrive за 2022 година / ФОТО

Механички „update“ за BMW M135i xDrive за 2022 година / ФОТО

Суптилна еволуција на предводникот на Серија 1

Прочитај повеќе
BMW „Neue Klasse“ ќе дебитира во форма на електрична Серија 3 во 2025 година

BMW „Neue Klasse“ ќе дебитира во форма на електрична Серија 3 во 2025 година

Сегашната генерација на BMW Серија 3 (G20) се произведува од крајот на 2018 година, и допрва треба да помине низ редовно рестилизирање. Сепак...

Прочитај повеќе
Tesla Model 3 пред Audi A4, BMW Серија 3 и Mercedes C-класа во Германија

Tesla Model 3 пред Audi A4, BMW Серија 3 и Mercedes C-класа во Германија

Во моментов автомобилската индустрија е погодена од недостаток на чипови, но и покрај тоа, вистинскиот шок за германското „тројство“ е фактот што, „на домашен терен“ во Германија, тие се надминати од Tesla и Model 3

Прочитај повеќе
Официјално: Новата BMW Серија 2 Active Tourer / ФОТО+ВИДЕО

Официјално: Новата BMW Серија 2 Active Tourer / ФОТО+ВИДЕО

Помодерен изглед со контроверзната масивна предна решетка, попространа и модерна внатрешност, со поголема функционалност… тоа е редизајнираната BMW Серија 2 Active Tourer

Прочитај повеќе
Криза со чипови: Се испорачуваат недовршени автомобили, а времето на испорака е рекордно долго!

Криза со чипови: Се испорачуваат недовршени автомобили, а времето на испорака е рекордно долго!

Времето на испорака повеќе од една година за крајните потрошувачи денес е факт за речиси сите модели

Прочитај повеќе
Мега тест „супер спортисти“ – Porsche, Lamborghini, Ferrari, BMW… / ВИДЕО

Мега тест „супер спортисти“ – Porsche, Lamborghini, Ferrari, BMW… / ВИДЕО

Car Magazine објави видео од интересен тест на каналот Youtube

Прочитај повеќе
Кои автомобили трошат повеќе или помалку гориво од фабрички наведените податоци?!

Кои автомобили трошат повеќе или помалку гориво од фабрички наведените податоци?!

Британскиот WhatCar спровел големо тестирање и истражување

Прочитај повеќе
Паркинг со заборавени 3000 невозени BMW и Mini автомобили / ВИДЕО

Паркинг со заборавени 3000 невозени BMW и Mini автомобили / ВИДЕО

Пред шест години, канадските власти отповикале 3.000 возила од овие производители. Од 2015 година, овие автомобили се паркирани во близина на Ванкувер и не се движат. Прашањето е зошто?

Прочитај повеќе
BMW M5 vs Mercedes-AMG E63 / ВИДЕО

BMW M5 vs Mercedes-AMG E63 / ВИДЕО

Борба за превласт во сегментот на суперседани

Прочитај повеќе

Website https://animepahe.cc: Watch Fate/kaleid liner Prisma Illya: Vow in the Snow animepahe Episode Full kissanime

Website https://animetv.cc: Watch Disgaea animetv Episode 12 anime tv web

Website https://4anime.biz: Watch Cells at Work Special 4anime Episode Full 4anime to go

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Gogoanimebe doodlekit: https://gogoanimebe.doodlekit.com/

Bittube: https://bittube.tv/profile/animefreakws