Потпишан нов договор: ГН на Австрија останува дел од Formula 1 календарот до 2027 година

Потпишан нов договор: ГН на Австрија останува дел од Formula 1 календарот до 2027 година

Трките од Светскиот шампионат во Formula 1 ќе продолжат да се одржуваат на Red Bull Ring најмалку до 2027 година

Прочитај повеќе
Леклер казнет со десет места на стартот од трката за ГН на Саудиска Арабија!

Леклер казнет со десет места на стартот од трката за ГН на Саудиска Арабија!

Возачот на Ferrari, Чарлс Леклер, трката за ГН на Саудиска Арабија ќе ја започне со казна од десет места на стартот

Прочитај повеќе
Formula 1: Верстапен победник, но трката во Бахреин беше шоу на Алонсо! / ВИДЕО

Formula 1: Верстапен победник, но трката во Бахреин беше шоу на Алонсо! / ВИДЕО

Започна новата сезона во Formula 1! Првата сезонска трка е зад нас, а Red Bull и Алонсо имаа почеток од соништата

Прочитај повеќе
Претставен и последниот болид за новата F1 сезона: Alpine A523 / ФОТО+ВИДЕО

Претставен и последниот болид за новата F1 сезона: Alpine A523 / ФОТО+ВИДЕО

Последната презентација на тимски болид за оваа сезона се одржа во Лондон, каде што тимот на Alpine го претстави својот нов болид за сезоната 2023, наречен А523

Прочитај повеќе
Враќање на „црната стрела“: Mercedes-AMG F1 W14 E Performance / ФОТО+ВИДЕО

Враќање на „црната стрела“: Mercedes-AMG F1 W14 E Performance / ФОТО+ВИДЕО

Mercedes беше деветтиот тим кој го претстави болидот за претстојната сезона

Прочитај повеќе
„Подарок“ од Ferrari за Валентајн: Запознајте го SF-23! / ФОТО+ВИДЕО

„Подарок“ од Ferrari за Валентајн: Запознајте го SF-23! / ФОТО+ВИДЕО

Долгиот зимски распуст во Formula 1 полека привршува. Седум автомобили се веќе претставени, а на Денот на вљубените Ferrari во Маранело го претстави новиот SF-23 за тркачката 2023 година!

Прочитај повеќе
Премиера и за новиот F1 болид на Aston Martin – AMR23 / ФОТО

Премиера и за новиот F1 болид на Aston Martin – AMR23 / ФОТО

На десет дена пред почетокот на претсезонските тестирања, тимот на Aston Martin претстави новиот болид со кој ќе се обиде да дојде до самиот врв на поредокот

Прочитај повеќе
Mclaren Mcl60 – Новиот болид на Норис и Пијастри за 2023 година! / ФОТО+ВИДЕО

Mclaren Mcl60 – Новиот болид на Норис и Пијастри за 2023 година! / ФОТО+ВИДЕО

По Haas, Red Bull, Williams, Alfа и AlphaTauri, својот болид за Светскиот шампионат во Formula 1 за 2023 година го претстави и McLaren. Машината која оваа сезона ќе ја возат Ландо Норис и Оскар Пиастри се вика MCL60

Прочитај повеќе
Постојано прави прекршок: Formula 1 возачот едноставно не знае да го паркира автомобилот!

Постојано прави прекршок: Formula 1 возачот едноставно не знае да го паркира автомобилот!

Поради проблем со паркирањето, младиот возач на Ferrari e хит на социјалните мрежи

Прочитај повеќе
Formula 1: Red Bull Racing го претстави болидот со кој ќе ја брани двојната титула – RB19! / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1: Red Bull Racing го претстави болидот со кој ќе ја брани двојната титула – RB19! / ФОТО+ВИДЕО

Минатогодишниот шампион во Formula 1, Oracle Red Bull Racing Team, влегува во Светскиот шампионат во Formula 1 за 2023 година со болид наречен RB19, а на јавноста и беше претставен на настан во Њујорк во петокот попладне по средноевропско време

Прочитај повеќе