F1 2021 Azerbaijan Grand Prix: Pirelli ги објави прелиминарните резултати од истрагата по проверка на гумите

F1 2021 Azerbaijan Grand Prix: Pirelli ги објави прелиминарните резултати од истрагата по проверка на гумите

На вчерашната трка беа видени два големи дефекти на гумите на два различни болиди

Прочитај повеќе
Formula 1: Перез со целиот плен по драмата во Баку / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1: Перез со целиот плен по драмата во Баку / ФОТО+ВИДЕО

Прва победа на Серхио Перез со Red Bull, Верстапен и Хамилтон со празни раце

Прочитај повеќе
Formula 1: Red Bull на Mercedes му зема дури 50 инженери за развој на мотори?

Formula 1: Red Bull на Mercedes му зема дури 50 инженери за развој на мотори?

Тимот од Милтон Кинс сè уште не се откажал од доведувањето на Енди Кауел

Прочитај повеќе
По хорор судирот во Moto3, Џејсон Дупаскје им подлегна на повредите

По хорор судирот во Moto3, Џејсон Дупаскје им подлегна на повредите

Младиот швајцарски мотоциклист Џејсон Дупаскје почина како резултат на повредите кои ги претрпе за време на саботните квалификации за Големата награда на Италија во категоријата Moto3

Прочитај повеќе
Formula 1: Ако повторно ги видиме флексибилните задни крилја на Red Bull во Баку, ќе протестираме, велат од Mercedes

Formula 1: Ако повторно ги видиме флексибилните задни крилја на Red Bull во Баку, ќе протестираме, велат од Mercedes

Шефот на тимот на Mercedes се закани дека неговиот тим ќе поднесе официјален протест доколку Red Bull во Азербејџан се појави со истото задно крило

Прочитај повеќе
Formula 1: Макс Верстапен рутинирано до победата на ГН на Монако / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1: Макс Верстапен рутинирано до победата на ГН на Монако / ФОТО+ВИДЕО

Освојувачот на првата стартна позиција во саботните квалификации, Чарлс Леклерк од Ferrari, сепак не успеа да ја започне главната трка

Прочитај повеќе
Formula 1 Monaco GP: Леклерк ја донесе првата пол позиција за Ferrari од 2019 година / ВИДЕО

Formula 1 Monaco GP: Леклерк ја донесе првата пол позиција за Ferrari од 2019 година / ВИДЕО

Монаќанецот го имаше најдобриот резултат по првиот излез на патеката во Q3, но во вториот тој се заби во заштитниот ѕид што значеше и крај на квалификациите за сите останати

Прочитај повеќе
Formula 1 станала „клуб на синови на милијардери“, вели Хамилтон

Formula 1 станала „клуб на синови на милијардери“, вели Хамилтон

Седумкратниот шампион за шпански АС вели дека би било невозможно да влезе во Formula 1 во сегашните услови, со оглед на статусот на неговото семејство

Прочитај повеќе
Daimler наскоро ќе ја изгуби целосната контрола над F1 тимот

Daimler наскоро ќе ја изгуби целосната контрола над F1 тимот

Најновиот извештај за акционерите и инвеститорите покажува дека Daimler наскоро ќе ја изгуби контролата над F1 тимот, а со тоа и улогата на носител на одлуки

Прочитај повеќе
Официјално: Ландо Норис ја продолжи соработката со McLaren!

Официјално: Ландо Норис ја продолжи соработката со McLaren!

McLaren на својата веб-страница потврди дека ја продолжиле соработката и потпишале нов договор со Ландо Норис кој останува со тимот и во следните сезони

Прочитај повеќе

KissAnime cautious hero kissanime: Watch Attack on Titan Season 2 Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/27V1/ep-1)

4Anime 4anime app ios: Watch Naruto Episode 196 (https://4anime.biz/m/nMxR/ep-196)