Совети за заледени врати, брави и прозорци на возилото / ВИДЕО

Совети за заледени врати, брави и прозорци на возилото / ВИДЕО

Неколку навистина корисни совети

Прочитај повеќе
Домашни рецепти за одмрзнување на замрзнатите прозорци на автомобилот

Домашни рецепти за одмрзнување на замрзнатите прозорци на автомобилот

Дали водата е една од најлошите опции?

Прочитај повеќе
Апарати за гаснење пожар во возила – предности и мани на апаратите со прав или пена

Апарати за гаснење пожар во возила – предности и мани на апаратите со прав или пена

Со прашок или пена, апаратите за гаснење пожар секогаш трена да бидат сместени на безбедно и лесно достапно место

Прочитај повеќе
Како се спроведува тест возење на половен автомобил?

Како се спроведува тест возење на половен автомобил?

Ако ги послушате овие совети, може да заштедите многу пари кои ќе ги потрошите подоцна на поправки

Прочитај повеќе
Запушен филтер за гориво: Кои се симптомите и кога да го замените?

Запушен филтер за гориво: Кои се симптомите и кога да го замените?

Може да предизвика полоши перформанси на вашиот миленик на четири тркала, но и поголема потрошувачка

Прочитај повеќе
Влага во автомобилот и замаглени прозорци: песокот за мачки е едно од решенијата

Влага во автомобилот и замаглени прозорци: песокот за мачки е едно од решенијата

Без разлика дали се наоѓа на контролната табла, под седиштата или во просторот за нозе, песокот за мачки може да ја апсорбира влагата насекаде

Прочитај повеќе
Серхио Перес сепак останува во Formula 1

Серхио Перес сепак останува во Formula 1

По многу шпекулации, Red Bull конечно потврди дека Перез ќе вози за нив од 2021 година на местоto na Александар...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Зимски „радости“: Што да правам, да ги кренам или спуштам бришачите на шофершајбната?!

Зимски „радости“: Што да правам, да ги кренам или спуштам бришачите на шофершајбната?!

Не ги придвижувајте бришачите додека прозорците се замрзнати бидејќи постои голема веројатност и тие да се залепени, па секое насилно ракување со нив со сигурност ќе ги оштети

Прочитај повеќе
Зимата и акумулаторите: Исклучете ги повеќето потрошувачи на електрична енергија при стартување на возилото!

Зимата и акумулаторите: Исклучете ги повеќето потрошувачи на електрична енергија при стартување на возилото!

Повеќето алтернатори со вклучени сите електрични уреди во возилото, побрзо ќе го досегнат својот лимит, така што повеќе нема да го полнат акумулаторот

Прочитај повеќе
Зошто вашиот автомобил троши повеќе гориво на ниски температури?

Зошто вашиот автомобил троши повеќе гориво на ниски температури?

Во просек, на температура од минус 7 степени автомобилот троши и до 12 проценти повеќе отколку во пролет или лето на 25 степени

Прочитај повеќе

Watch Xie Wang Zhui Qi Zhi Yishi Qingcheng Episode 1 at GoGoAnime gogoanime twitter

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 24.9 – Digression: Hinata Sakaguchi Episode Full (https://animeheaven.pro/m/JdPj/ep-1) at AnimeHeaven arifureta anime heaven