Formula 1: Maкс Верстапен ја покори и Канада / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1: Maкс Верстапен ја покори и Канада / ФОТО+ВИДЕО

Mакс Верстапен е победник на Големата награда на Канада, деветта трка од овогодинешниот шампионат во Formula 1

Прочитај повеќе
Formula 1: Верстапен го освои Баку, нов дебакл за Ferrari! / ВИДЕО

Formula 1: Верстапен го освои Баку, нов дебакл за Ferrari! / ВИДЕО

Актуелниот Formula 1 шампион, Макс Верстапен, супериорно триумфираше на трката за Големата награда на Азербејџан во Баку

Прочитај повеќе
И полицијата се прашува… Кој би го скршил ретко Ferrari SF90 вредно 530.000 евра и би побегнал?

И полицијата се прашува… Кој би го скршил ретко Ferrari SF90 вредно 530.000 евра и би побегнал?

Со оглед на тоа дека нема многу такви Ferrari модели, лесно ќе се дознае сопственикот, но кој возел можеби и не ...

Прочитај повеќе
Formula 1: Серхио Перез победник на хаотичната ГН на Монако / ВИДЕО

Formula 1: Серхио Перез победник на хаотичната ГН на Монако / ВИДЕО

Дождливата и малку хаотична трка за ГН на Монако е зад нас

Прочитај повеќе
Колку е вистинска и реална приказната за црната листа на Ferrari… Приказната сепак не е толку едноставна!

Колку е вистинска и реална приказната за црната листа на Ferrari… Приказната сепак не е толку едноставна!

Причините кои вообичаено се наведуваат за таквите забрани се недостатокот на почит кон автомобилите на брендот и самиот бренд

Прочитај повеќе
Верстапен победи во Шпанија и ја презеде лидерската позиција во шампионатот!

Верстапен победи во Шпанија и ја презеде лидерската позиција во шампионатот!

Трката ја одбележа откажувањето на Шарл Леклер поради дефект на моторот во моменти кога беше доминантен на патеката  Возачот на...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Леклер продолжува да доминира: Четврта пол-позиција во шестите квалификации / ВИДЕО

Леклер продолжува да доминира: Четврта пол-позиција во шестите квалификации / ВИДЕО

Продолжува доминацијата на Ferrari во квалификациите

Прочитај повеќе
Верстапен тримфално на првата ГН на Мајами! / ФОТО+ВИДЕО

Верстапен тримфално на првата ГН на Мајами! / ФОТО+ВИДЕО

Холанѓанецот Макс Верстапен е големиот победник на првата во историјата F1 трка за Големата награда на Мајами. Актуелниот светски шампион...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Ferrari SP48 Unica: Уникатно уметничко дело на тркала направено по нарачка од милијардер / ВИДЕО

Ferrari SP48 Unica: Уникатно уметничко дело на тркала направено по нарачка од милијардер / ВИДЕО

Уникатниот SP48 речиси сигурно се придвижува со стандардниот 3.9-литарски twin-turbo V8 од донаторот F8 Tribute од 720 КС

Прочитај повеќе
Црна листа: Девет познати личности на кои доживотно им е оневозможено да купат ново Ferrari

Црна листа: Девет познати личности на кои доживотно им е оневозможено да купат ново Ferrari

Ferrari никогаш повеќе нема да продаде нов автомобил на оние кои не го почитувале нивниот непишан кодекс

Прочитај повеќе

go88 hỗ trợ khách hàng

download sunwin pc