Германија нема да поддржи забрана за продажба на автомобили со внатрешно согорување од 2035 година

Германија нема да поддржи забрана за продажба на автомобили со внатрешно согорување од 2035 година

Спротивно на верувањата на многу луѓе, оваа забрана сè уште формално не постои

Прочитај повеќе
Audi A3 станува воведен модел во гамата

Audi A3 станува воведен модел во гамата

Audi прерано ќе се откаже од теренецот Q2, бидејќи малиот кросовер ќе биде укинат по само една генерација

Прочитај повеќе
Она кога „чаталењето“ ќе отиде во погрешен правец… / ВИДЕО

Она кога „чаталењето“ ќе отиде во погрешен правец… / ВИДЕО

Дуелот на два спортски ривали завршил без победник

Прочитај повеќе
Стигна и потврдата: Концернот VW влегува во Formula 1

Стигна и потврдата: Концернот VW влегува во Formula 1

Освен економскиот аргумент, очигледно големо влијание за одлуката имало и маркетиншкото влијание на Formula 1

Прочитај повеќе
Audi рециклира авто-стакла за нови електрични автомобили

Audi рециклира авто-стакла за нови електрични автомобили

Доколку тестовите бидат успешни, во иднина стаклата за рециклирање ќе се користат за електричниот Audi Q4 E-Tron

Прочитај повеќе
Audi ја покажа иднината на деловните патувања / ФОТО

Audi ја покажа иднината на деловните патувања / ФОТО

Моделот Urbansphere Concept поминува 750 километри со едно полнење

Прочитај повеќе
Volkswagen го отвора патот на Audi и Porsche за влез во Formula 1

Volkswagen го отвора патот на Audi и Porsche за влез во Formula 1

Групацијата Volkswagen се изјасни позитивно за проектот на нејзините подружници Porsche и Audi да се приклучат на Formula 1 од 2026 година

Прочитај повеќе
Имате вишок 43 часа? Топ 30 најдолги и најтешки за читање упатства за употреба на автомобилот

Имате вишок 43 часа? Топ 30 најдолги и најтешки за читање упатства за употреба на автомобилот

Верувале или не, прирачникот за Audi R8 има 28.777 зборови повеќе од книгата „Војна и мир“!

Прочитај повеќе
Да ти се заплаче! Позната комплетната листа на автомобили од Felicity Ace кои гнијат на дното на Атлантикот

Да ти се заплаче! Позната комплетната листа на автомобили од Felicity Ace кои гнијат на дното на Атлантикот

846 Audi, 589 Porsche, 190 Bentley … Потонатиот брод се наоѓа на 400 километри од португалскиот брег, на длабочина од три километри

Прочитај повеќе
„Оваа функција е неплатена“: Сопственик на Audi Q4 e-tron се обидеј да го вклучи клима уредот и останал шокиран / ВИДЕО

„Оваа функција е неплатена“: Сопственик на Audi Q4 e-tron се обидеј да го вклучи клима уредот и останал шокиран / ВИДЕО

Сопственик на Audi Q4 е-tron добил неочекувана порака на екранот од инфо-забавниот систем откако притиснал копче на инструмент таблата за функција што не ја купил

Прочитај повеќе

go88 bảo trì Go88 – Thiên đường giải trí cùng Game bài đổi thưởng hot nhất go88 ko rút được tiền

Tải SunWin APK/Android/iOS/Web sunwin hỗ trợ game sunwin.vn