ADAC предупредува на проблеми. Темната страна на LED светлата

ADAC предупредува на проблеми. Темната страна на LED светлата

Модерните LED предни и задни светла се сепоприсутни во модерните автомобили, но ADAC предупредува дека популарните извори на светлина не се без проблеми

Прочитај повеќе
Стандардни или гуми за електрични автомобили, која е разликата? / ВИДЕО

Стандардни или гуми за електрични автомобили, која е разликата? / ВИДЕО

Дали ви се допаѓа или не, електричните автомобили стануваат се попопуларни, а продажните бројки се потврда за тоа (се разбира не кај нас)

Прочитај повеќе
Паметните „лежечки полицајци“ ги казнуваат само оние што возат пребрзо

Паметните „лежечки полицајци“ ги казнуваат само оние што возат пребрзо

Класичните „лажечки полицајци“ наскоро би можеле да заминат во историја, барем кога станува збор за богатите европски земји

Прочитај повеќе
Continental претстави иновативна еколошка гума

Continental претстави иновативна еколошка гума

Германската марка има за цел да стане најпрогресивниот производител на гуми до 2030 година

Прочитај повеќе
Euro NCAP тестираше шест нови возила. „Кинезите“ пријатно изненадување! / ВИДЕО

Euro NCAP тестираше шест нови возила. „Кинезите“ пријатно изненадување! / ВИДЕО

Subaru Outback, Audi Q4 e-tron, Toyota Mirai, Nio ES8 и Lynk & Co 01 се последните модели кои се најдоа на листата на возила за „кршење“ од страна на Euro NCAP

Прочитај повеќе
Volkswagen ID. Buzz AD Prototype: поблизок поглед на сериската верзија

Volkswagen ID. Buzz AD Prototype: поблизок поглед на сериската верзија

Електричниот транспортер во сериска форма ќе дебитира следната година

Прочитај повеќе
Toyota конечно се вклучува со полн капацитет во електричната транзиција!

Toyota конечно се вклучува со полн капацитет во електричната транзиција!

Јапонскиот гигант на прес конференција најави дека ќе инвестира 14 милијарди долари во развојот на батерии за електрични автомобили до крајот на деценијата

Прочитај повеќе
„Лежечки полицаец“ кој не простува забрзување / ВИДЕО

„Лежечки полицаец“ кој не простува забрзување / ВИДЕО

Се чини дека класичните „лежечки полицајци“ полека заминуваат во историјата

Прочитај повеќе
Нов сензор за сообраќај користи вештачка интелигенција за откривање возила на пат

Нов сензор за сообраќај користи вештачка интелигенција за откривање возила на пат

Паметните раскрсници се следната важна работа што треба да се имплементира во однос на оптимизација на сообраќајот

Прочитај повеќе
Полнење електрични автомобили на столбови за јавно осветлување

Полнење електрични автомобили на столбови за јавно осветлување

Бројот на електрични автомобили расте, а експанзијата ќе биде уште поголема во иднина

Прочитај повеќе

Mewkledreamy Mix! (https://wcostream.cc/m/9KE1) Episode 9

Website https://animepahe.cc: Watch Gunbuster 2 animepahe Episode 6 free anime

AnimeBee: Grisaia: Phantom Trigger The Animation anime episode 2 online free at https://animebee.to gogoanime

Website https://4anime.biz: Watch Argento Soma (Dub) 4anime Episode 25 persona 4 the animation factor of hope

Sites google: https://sites.google.com/view/animetv-official/home

Forum feed-the-beast: https://forum.feed-the-beast.com/members/animefreakws.488024/#about