Иновативен електричен мотор за автомобили: Гарантира зголемување на опсегот од 30 проценти!

Иновативен електричен мотор за автомобили: Гарантира зголемување на опсегот од 30 проценти!

Компанијата најавува големо зголемување на опсегот на електричните возила, но и многу пониска цена од другите електрични мотори

Прочитај повеќе
Bosch отвори фабрика за производство на чипови, вредна една милијарда евра

Bosch отвори фабрика за производство на чипови, вредна една милијарда евра

Фабриката ќе помогне да се задоволи зголемената побарувачка за полупроводници во автомобилската индустрија Поради глобалниот недостиг на полупроводници, водечките автомобилски...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Автономен камион натоварен со лубеници поминал 1528 километри и за десет часа побрзо отколку со возач!

Автономен камион натоварен со лубеници поминал 1528 километри и за десет часа побрзо отколку со возач!

Што се однесува до автономниот систем TuSimple, тој е оптимизиран за возење по автопат

Прочитај повеќе
Android 12 воведува значителна новина за сите корисници на автомобили – дигитален клуч

Android 12 воведува значителна новина за сите корисници на автомобили – дигитален клуч

Пред неколку дена, Google ја најави премиерата на новата верзија на оперативниот систем за паметни телефони

Прочитај повеќе
Фабрички или заменски гуми? Ист производител, ист тип, но многу различни резултати! / ВИДЕО

Фабрички или заменски гуми? Ист производител, ист тип, но многу различни резултати! / ВИДЕО

Новиот BMW M3 фабрички доаѓа со гуми Michelin Pilot Sport 4S, но ако ги побарате во вашата локална продавница за гуми, тоа не се исти гуми

Прочитај повеќе
Toyota Mirai совлада рекордна дистанца во сегментот на автомобили со горивни ќелии / ВИДЕО

Toyota Mirai совлада рекордна дистанца во сегментот на автомобили со горивни ќелии / ВИДЕО

Километражата воглавно е помината на отворен пат, јужно од Париз

Прочитај повеќе
Официјално: Rimac Nevera – хиперавтомобил кој до стотка стигнува за само 1,85 секунди / ФОТО+ВИДЕО

Официјално: Rimac Nevera – хиперавтомобил кој до стотка стигнува за само 1,85 секунди / ФОТО+ВИДЕО

Гордоста на Хрватска, па и на Балканот, Rimac Automobili конечно ја претстави сериската верзија на концептот C_Two, за кој конечно...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Не е шега: Во еден град, електричните автомобили се напојуваат од електрична енергија добиена со обработка на човечки измет!

Не е шега: Во еден град, електричните автомобили се напојуваат од електрична енергија добиена со обработка на човечки измет!

Можеби изгледа како шега, но ова е многу сериозна приказна која покажува дека навистина сè може да се искористи, дури...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Citroen C4, Genesis G80 и Genesis GV80 на тест за безбедност на EuroNCAP. Еве ги резултатите / ВИДЕО

Citroen C4, Genesis G80 и Genesis GV80 на тест за безбедност на EuroNCAP. Еве ги резултатите / ВИДЕО

За време на најновата серија на тестови за безбедност од страна на Euro NCAP, тестирани се три нови модели. Два...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Ова е најбезбедниот јапонски автомобил! / ВИДЕО

Ова е најбезбедниот јапонски автомобил! / ВИДЕО

Еквивалент на добро познатата организација Euro NCAP за територијата на Јапонија е Јапонската програма за безбедносна проценка на нови автомобили (The Japan New Car Assessment Program – JNCAP

Прочитај повеќе

GoGoAnime tower of god gogoanime: Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 8 (https://gogoanime.be/m/E8dr/ep-8)

AnimeDao animedao food wars: SK8 the Infinity Episode 12