Директорот на Toyota предупреди на опасностите од автономните возила по инцидентот на Параолимписките игри

Директорот на Toyota предупреди на опасностите од автономните возила по инцидентот на Параолимписките игри

„Има притисок врз производителите на автомобили први да произведат автономни возила од Ниво 5, но јас реков дека не треба да се качуваме на тој воз“

Прочитај повеќе
Euro NCAP тестираше шест нови возила. „Кинезите“ пријатно изненадување! / ВИДЕО

Euro NCAP тестираше шест нови возила. „Кинезите“ пријатно изненадување! / ВИДЕО

Subaru Outback, Audi Q4 e-tron, Toyota Mirai, Nio ES8 и Lynk & Co 01 се последните модели кои се најдоа на листата на возила за „кршење“ од страна на Euro NCAP

Прочитај повеќе
Toyota конечно се вклучува со полн капацитет во електричната транзиција!

Toyota конечно се вклучува со полн капацитет во електричната транзиција!

Јапонскиот гигант на прес конференција најави дека ќе инвестира 14 милијарди долари во развојот на батерии за електрични автомобили до крајот на деценијата

Прочитај повеќе
Што возат Талибанците? Она што и го очекувавте…

Што возат Талибанците? Она што и го очекувавте…

Toyota воопшто не го одобрува, но кој ја прашува - терористите ги обожаваат моделите Hilux и Land Cruiser

Прочитај повеќе
Бројка за историја. Toyota Corolla изброи до 50 милиони!

Бројка за историја. Toyota Corolla изброи до 50 милиони!

На прашањетo, „кој е најпродаван автомобил во историјата“, можете да добиете онолку одговори колку што би имало испитаници. Но... Мислењата се едно, бројките нешто друго!

Прочитај повеќе
Стопиран развојот на хиперавтомобилот Toyota GR Super Sport?!

Стопиран развојот на хиперавтомобилот Toyota GR Super Sport?!

Извештаите кои доаѓаат од Јапонија велат дека развојот на патничката верзија на хиперавтомобилот на Toyota под име GR Super Sport е ставен во мирување

Прочитај повеќе
Сакате нова Toyota? Еве кој модел најмногу ви одговара според хороскопскиот знак!

Сакате нова Toyota? Еве кој модел најмногу ви одговара според хороскопскиот знак!

Секој хороскопски знак има свои карактеристики, и во зависност од нив, на секој му одговата различен модел

Прочитај повеќе
Помал кросовер од Lexus базиран на Toyota Yaris Cross?!

Помал кросовер од Lexus базиран на Toyota Yaris Cross?!

Доколку оваа вест се покаже како вистинита, овој нов мал Lexus треба да се појави во текот на 2023 година

Прочитај повеќе
Дали купувате нов Toyota Land Cruiser? Не смее да се препродава една година!

Дали купувате нов Toyota Land Cruiser? Не смее да се препродава една година!

Договорите за лојалност генерално се однесуваат на вработени и работодавци, но...

Прочитај повеќе
Toyota проценила дека понатамошното поврзување со Олимписките игри ќе и донесе лош имиџ

Toyota проценила дека понатамошното поврзување со Олимписките игри ќе и донесе лош имиџ

Официјалниот спонзор на Олимписките игри во Токио, Toyota, објави дека се откажува од плановите поврзани со започнувањето на промотивната кампања на брендот

Прочитај повеќе

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

AnimeHeaven: And you thought there is never a girl online? (Dub) anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro black clover anime heaven

Made in Abyss Movie 1: Tabidachi no Yoake (https://animefreak.ws/m/dvjN) Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch Gregory Horror Show: The Last Train (Dub) animeflv Episode 26 animes online

Pozible: https://www.pozible.com/profile/animefreakws

Sonicsquirrel: http://sonicsquirrel.net/detail/user/gogoanimebe