Во Женева доаѓа автомобил од 16.000.000 евра?!

Во Женева доаѓа автомобил од 16.000.000 евра?!

Според некои медиуми, на најпопуларниот салон за автомобили во Европа, Bugatti ќе претстави уникатен хиперавтомобил

Прочитај повеќе
Bugatti го слави 110-от роденден со ново лимитирано издание

Bugatti го слави 110-от роденден со ново лимитирано издание

Наместо роденденска торта, пред нас е специјална изведба на Chiron

Прочитај повеќе
Bugatti сепак нема да прави SUV модел!

Bugatti сепак нема да прави SUV модел!

Идејатa за уште еден модел на Bugatti - покрај хиперспортскиот двосед - постои повеќе од една деценија, но и да се случи, тоа нема да биде SUV модел

Прочитај повеќе
VW покажа како ги тестира новите сопирачки на Chiron / ВИДЕО

VW покажа како ги тестира новите сопирачки на Chiron / ВИДЕО

Сопирачките на хиперавтомобилот на Bugatti се изработени од титаниум на 3D-принтер

Прочитај повеќе
Еве како Bugatti Chiron забрзува до 420 km/h / ВИДЕО

Еве како Bugatti Chiron забрзува до 420 km/h / ВИДЕО

BUGATTI до декларираниот максимум забрзува како авион, но она што фасцинира не е само забрзувањето

Прочитај повеќе
Колку чинат деловите за Bugatti Veyron?

Колку чинат деловите за Bugatti Veyron?

Veyron е скап автомобил, па затоа нема причина зошто деловите да не се скапи

Прочитај повеќе
Битка од 6 милиони долари – кој суперавтомобил има најдобар звук? / ВИДЕО

Битка од 6 милиони долари – кој суперавтомобил има најдобар звук? / ВИДЕО

„Битката на ауспуси“ вклучува 5 суперавтомобили и најбрзиот кросовер на планетата

Прочитај повеќе
Bugatti ја откри силуетата на новиот модел вреден 5 милиони долари

Bugatti ја откри силуетата на новиот модел вреден 5 милиони долари

Францускиот производител на суперавтомобили, Bugatti, го најави својот нов Divo модел

Прочитај повеќе
Најлудата преработка на Bugatti

Најлудата преработка на Bugatti

Откако самите го сменија маслото во Veyron, момците од Royalty Exotic Cars отишле неколку чекори понатаму

Прочитај повеќе