Tesla Model 3 пред Audi A4, BMW Серија 3 и Mercedes C-класа во Германија

Tesla Model 3 пред Audi A4, BMW Серија 3 и Mercedes C-класа во Германија

Во моментов автомобилската индустрија е погодена од недостаток на чипови, но и покрај тоа, вистинскиот шок за германското „тројство“ е фактот што, „на домашен терен“ во Германија, тие се надминати од Tesla и Model 3

Прочитај повеќе
Formula 1: Доминантна победа на Ботас на Големата награда на Турција / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1: Доминантна победа на Ботас на Големата награда на Турција / ФОТО+ВИДЕО

Возачот на Mercedes целата трка ja помина на првото место за прва победа по пауза од една година

Прочитај повеќе
Криза со чипови: Се испорачуваат недовршени автомобили, а времето на испорака е рекордно долго!

Криза со чипови: Се испорачуваат недовршени автомобили, а времето на испорака е рекордно долго!

Времето на испорака повеќе од една година за крајните потрошувачи денес е факт за речиси сите модели

Прочитај повеќе
Специјални модели на Maybach за 100-от роденден на компанијата / ФОТО+ВИДЕО

Специјални модели на Maybach за 100-от роденден на компанијата / ФОТО+ВИДЕО

„Она што е добро мора да биде и убаво“. Ова била девизата на Вилхелм и Карл Maybach на почетокот од 20-век.

Прочитај повеќе
Саката да купите Mercedes? За некои модели ќе почекате можеби и повеќе од една година

Саката да купите Mercedes? За некои модели ќе почекате можеби и повеќе од една година

Глобалниот недостаток на чипови и полупроводници е растечки проблем и одамна почна да влијае на автомобилската индустрија

Прочитај повеќе
Formula 1: Сите рекорди на Луис Хамилтон

Formula 1: Сите рекорди на Луис Хамилтон

Британецот триумфираше во драматичен финиш на трката за ГН на Русија во Сочи и со тоа стигна до својата јубилејна 100-та победа во Formula 1

Прочитај повеќе
Луис Хамилтон: Да не беше дождот, тешко дека ќе го престигнев Ландо

Луис Хамилтон: Да не беше дождот, тешко дека ќе го престигнев Ландо

Луис Хамилтон смета дека ќе било многу тешко да се победи Ландо Норис од McLaren во Сочи доколку не заврнеше на шест круга пред крајот на трката што му помогна на патот до 100-та победа во кариерата

Прочитај повеќе
Mercedes и Stellantis со заеднички ќе произведуваат батерии

Mercedes и Stellantis со заеднички ќе произведуваат батерии

Германскиот концерн Daimler стана третиот член на заедничкото вложување, компанијата Automotive Cells Company (ACC), основана во 2020 година...

Прочитај повеќе
Rolls-Royce Phantom vs Mercedes-Maybach S580 / ВИДЕО

Rolls-Royce Phantom vs Mercedes-Maybach S580 / ВИДЕО

Прочитај повеќе
„Тешко за одбивање“?! Mercedes им нуди на вработените до 400.000 евра за да ја напуштат компанијата

„Тешко за одбивање“?! Mercedes им нуди на вработените до 400.000 евра за да ја напуштат компанијата

Само во шест германски фабрики постои ризик од 20.000 отпуштања

Прочитај повеќе

Website https://animeflv.uk: Watch GG Bond & Hatching animeflv Episode Full free anime

AniWatch: Kiratto Pri☆chan Season 3 anime episode 40 online free at https://aniwatch.pro watch anime

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe: Blade of the Phantom Master (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime websites

Scoop: https://www.scoop.it/u/animeflixnl

Anchor: https://anchor.fm/animefreakws