Нова функција: нафтена платформа ќе биде претворена во луксузен ресорт со три хотели! / ВИДЕО

Нова функција: нафтена платформа ќе биде претворена во луксузен ресорт со три хотели! / ВИДЕО

The Rig ќе биде базиран на нафтена платформа во Персискиот Залив, заедно со три хотели, 800 соби, единаесет ресторани, roller coaster, воден тобоган ...

Прочитај повеќе
Цени на горивата во Европа: Холанѓаните веќе плаќаат над две евра за литар бензин

Цени на горивата во Европа: Холанѓаните веќе плаќаат над две евра за литар бензин

Цените на горивата во Македонија се сеуште меѓу најниските во Европа

Прочитај повеќе
Илјадници клиенти во Австралија неможат да дојдат до своите нови возила поради „смрдливки“!

Илјадници клиенти во Австралија неможат да дојдат до своите нови возила поради „смрдливки“!

Проценките велат дека бродовите со автомобилите ќе чекаат најмалку четири недели пред австралискиот брег

Прочитај повеќе
BMW е најпопуларниот автомобилски бренд во светот на TikTok! Кои се останатите во Топ 10?

BMW е најпопуларниот автомобилски бренд во светот на TikTok! Кои се останатите во Топ 10?

Според британскиот портал за споредба uswitch.com, BMW има 17,6 милијарди прегледи на TikTok

Прочитај повеќе
Нов проблем за европската автомобилска индустрија: Дали недостатокот на магнезиум ќе предизвика голема криза?!

Нов проблем за европската автомобилска индустрија: Дали недостатокот на магнезиум ќе предизвика голема криза?!

Сега се поставува и прашањето за тоа што можат европските влади да направат на краток рок за да се осигураат дека автомобилската индустрија нема да запре?

Прочитај повеќе
Што може да се „улови“ во езеро деновиве? На пример Lamborghini!

Што може да се „улови“ во езеро деновиве? На пример Lamborghini!

Lamborghini Huracan Performante, автомобил вреден повеќе од 250.000 евра, потонал во езерото Мондси во Австрија. Всушност станува збор за глупава грешка

Прочитај повеќе
Porsche Taycan Cross Turismo Turbo S во проблеми со брзината на „тестот на северниот елен“

Porsche Taycan Cross Turismo Turbo S во проблеми со брзината на „тестот на северниот елен“

Правилното прилагодување на суспензијата може донекаде да го неутрализира негативниот ефект од тежината на возилото, а тоа целосно може да се види во тестот за избегнување одработен од Porsche Taycan Cross Turismo

Прочитај повеќе
Volkswagen во Волфсбург ќе произведe ист број автомобили како во 1958 година

Volkswagen во Волфсбург ќе произведe ист број автомобили како во 1958 година

Далеку е 1958 година, време пред автоматизација на производствените процеси, роботи, зголемување на куповната моќ на населението…

Прочитај повеќе
VW OnePod Concept: Роботакси на иднината / ФОТО

VW OnePod Concept: Роботакси на иднината / ФОТО

Германскиот автомобилски концерн се приклучи на се поголемата група производители кои урбаната мобилност во иднина ја гледаат преку автономни повеќенаменски капсули на електричен погон

Прочитај повеќе
Цените на возилата никогаш повисоки, поради технолошките решенија што многу малку возачи ги користат

Цените на возилата никогаш повисоки, поради технолошките решенија што многу малку возачи ги користат

„Цените на новите возила се повисоки од било кога, делумно поради зголеменото ниво на содржина во нив“, вели извршниот директор на Ј.D. Power

Прочитај повеќе

AnimeBee: Hozuki's Coolheadedness 2 anime episode 13 online free at https://animebee.to free anime online

Website https://4anime.biz: Watch Tekkon Kinkreet Pilot 4anime Episode Full tower of god 4anime

GoGoAnime: The Knight in the Area anime episode 37 online free at https://gogoanime.be gogoanime my hero academia

AniWatch: Mobile Suit Gundam 0083: The Afterglow Of Zeon anime episode Full online free at https://aniwatch.pro aniwatch me

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/animeflixnl

Dribbble: https://dribbble.com/animefreakws/about