Создаден за тркачка патека: De Tomaso P900 со V12 погон / ФОТО

Создаден за тркачка патека: De Tomaso P900 со V12 погон / ФОТО

P900 изгледа како еволуција на патниот P72 и доаѓа со атмосферски V12 способен за повеќе од 900 КС

Прочитај повеќе
Светска премиера за новата електрична Opel Astra: Бестселерот во компактната класа сега вози целосно на струја

Светска премиера за новата електрична Opel Astra: Бестселерот во компактната класа сега вози целосно на струја

Покрај верзијата со пет врати, претставен е и Sports Tourer Electric, првиот целосно електричен караван на германскиот производител

Прочитај повеќе
Прототип: Ferrari Vision Gran Turismo е неверојатен едносед со хибриден твин-турбо V6 / ФОТО+ВИДЕО

Прототип: Ferrari Vision Gran Turismo е неверојатен едносед со хибриден твин-турбо V6 / ФОТО+ВИДЕО

Концептот може да се пофали со неверојатна ниска каросерија, распоред со едно седиште и хибридна поставеност базирана на V6

Прочитај повеќе
По повод 50 години од М дивизијата, претставен BMW 3.0 CSL со најмоќниот реден 6-цилиндерски мотор досега / ФОТО+ВИДЕО

По повод 50 години од М дивизијата, претставен BMW 3.0 CSL со најмоќниот реден 6-цилиндерски мотор досега / ФОТО+ВИДЕО

Моќта се пренесува на задната оска преку 6-брзински мануелен менувач и со помош на активен М диференцијал

Прочитај повеќе
„Шкорпија на струја“: новиот Abarth 500e пристигнува со 155 КС и достигнува стотка за 7 секунди / ФОТО+ВИДЕО

„Шкорпија на струја“: новиот Abarth 500e пристигнува со 155 КС и достигнува стотка за 7 секунди / ФОТО+ВИДЕО

Електричниот мотор произведува 155 КС и 235 Nm вртежен момент, што е зголемување од 37 КС и 15 Nm во споредба со Fiat 500e

Прочитај повеќе
Corolla на идните генерации: Toyota го претстави електричниот концепт bZ Compact SUV / ФОТО+ВИДЕО

Corolla на идните генерации: Toyota го претстави електричниот концепт bZ Compact SUV / ФОТО+ВИДЕО

Ако влезе во производство, bZ Compact SUV најверојатно ќе се позиционира под bZ4X во линијата на јапонскиот производител

Прочитај повеќе
Светска премиера за Porsche Dakar: веројатно најбавната, но и најспособна 911-ка некогаш! / ФОТО+ВИДЕО

Светска премиера за Porsche Dakar: веројатно најбавната, но и најспособна 911-ка некогаш! / ФОТО+ВИДЕО

Серискиот Dakar изобилува со персоналитет, особено кога е опремен со пакетот Rally Design со бои од натпреварувачките 911-ки

Прочитај повеќе
Премиера за петтата генерацијана Toyota Prius: Plug-in хибридoт со најнапредна технологија досега / ФОТО+ВИДЕО

Премиера за петтата генерацијана Toyota Prius: Plug-in хибридoт со најнапредна технологија досега / ФОТО+ВИДЕО

Toyota вели дека втората генерација на платформата TNGA резултира со подобар одговор на управувачот во свиоци и подобра стабилност при...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Први фотки од теренскиот Lamborghini Huracan наречен Sterato / ФОТО+ВИДЕО

Први фотки од теренскиот Lamborghini Huracan наречен Sterato / ФОТО+ВИДЕО

Huracan Sterrato ќе биде суперавтомобил што ќе можете да го возите надвор од патот и како таков ќе ги содржи сите потребни модификации за тоа

Прочитај повеќе
Запознајте го EX90, „компјутерот на тркала“ и најбезбедното Volvo во историјата / ФОТО+ВИДЕО

Запознајте го EX90, „компјутерот на тркала“ и најбезбедното Volvo во историјата / ФОТО+ВИДЕО

Најпрестижниот модел на Volvo го привлекува вниманието со своите технолошки достигнувања, но и со начинот на кој е создаден

Прочитај повеќе