Прототип: Ferrari Vision Gran Turismo е неверојатен едносед со хибриден твин-турбо V6 / ФОТО+ВИДЕО

Прототип: Ferrari Vision Gran Turismo е неверојатен едносед со хибриден твин-турбо V6 / ФОТО+ВИДЕО

Концептот може да се пофали со неверојатна ниска каросерија, распоред со едно седиште и хибридна поставеност базирана на V6

Прочитај повеќе
По повод 50 години од М дивизијата, претставен BMW 3.0 CSL со најмоќниот реден 6-цилиндерски мотор досега / ФОТО+ВИДЕО

По повод 50 години од М дивизијата, претставен BMW 3.0 CSL со најмоќниот реден 6-цилиндерски мотор досега / ФОТО+ВИДЕО

Моќта се пренесува на задната оска преку 6-брзински мануелен менувач и со помош на активен М диференцијал

Прочитај повеќе
„Шкорпија на струја“: новиот Abarth 500e пристигнува со 155 КС и достигнува стотка за 7 секунди / ФОТО+ВИДЕО

„Шкорпија на струја“: новиот Abarth 500e пристигнува со 155 КС и достигнува стотка за 7 секунди / ФОТО+ВИДЕО

Електричниот мотор произведува 155 КС и 235 Nm вртежен момент, што е зголемување од 37 КС и 15 Nm во споредба со Fiat 500e

Прочитај повеќе
Corolla на идните генерации: Toyota го претстави електричниот концепт bZ Compact SUV / ФОТО+ВИДЕО

Corolla на идните генерации: Toyota го претстави електричниот концепт bZ Compact SUV / ФОТО+ВИДЕО

Ако влезе во производство, bZ Compact SUV најверојатно ќе се позиционира под bZ4X во линијата на јапонскиот производител

Прочитај повеќе
Светска премиера за Porsche Dakar: веројатно најбавната, но и најспособна 911-ка некогаш! / ФОТО+ВИДЕО

Светска премиера за Porsche Dakar: веројатно најбавната, но и најспособна 911-ка некогаш! / ФОТО+ВИДЕО

Серискиот Dakar изобилува со персоналитет, особено кога е опремен со пакетот Rally Design со бои од натпреварувачките 911-ки

Прочитај повеќе
Премиера за петтата генерацијана Toyota Prius: Plug-in хибридoт со најнапредна технологија досега / ФОТО+ВИДЕО

Премиера за петтата генерацијана Toyota Prius: Plug-in хибридoт со најнапредна технологија досега / ФОТО+ВИДЕО

Toyota вели дека втората генерација на платформата TNGA резултира со подобар одговор на управувачот во свиоци и подобра стабилност при...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Први фотки од теренскиот Lamborghini Huracan наречен Sterato / ФОТО+ВИДЕО

Први фотки од теренскиот Lamborghini Huracan наречен Sterato / ФОТО+ВИДЕО

Huracan Sterrato ќе биде суперавтомобил што ќе можете да го возите надвор од патот и како таков ќе ги содржи сите потребни модификации за тоа

Прочитај повеќе
Реал Мадрид го замени Audi со BMW / ФОТО+ВИДЕО

Реал Мадрид го замени Audi со BMW / ФОТО+ВИДЕО

Покрај фудбалерите, во зделката се вклучени и женскиот тим и кошаркарите

Прочитај повеќе
Демонстрација на моќ: Rimac Nevera е најбрзиот сериски електричен автомобил кој достигнува рекордни 412 km/h / ВИДЕО

Демонстрација на моќ: Rimac Nevera е најбрзиот сериски електричен автомобил кој достигнува рекордни 412 km/h / ВИДЕО

Компанијата Rimac Automobili на својот канал на YouTube објави видео од подвигот на својот електричен хиперавтомобил Nevera, кој постави нов рекорд за максимална брзина за сериски електрични автомобили

Прочитај повеќе
Audi го промени дизајнот на своето лого / ВИДЕО

Audi го промени дизајнот на своето лого / ВИДЕО

Дигиталната ера ги инспирираше производителите на автомобили да ги редизајнираат своите логоа во текот на изминатите неколку години, а меѓу нив сега е и Audi

Прочитај повеќе