Премиера за „најбрзиот“ сериски автомобил во светот – Tesla Model S Plaid / ФОТО+ВИДЕО

Премиера за „најбрзиот“ сериски автомобил во светот – Tesla Model S Plaid / ФОТО+ВИДЕО

Пред само неколку часа во САД е тргнат превезот од Tesla Model S Plaid

Прочитај повеќе
Премиера за сосема новиот Toyota Land Cruiser / ФОТО+ВИДЕО

Премиера за сосема новиот Toyota Land Cruiser / ФОТО+ВИДЕО

Во светот на екстремните теренци, Toyota Land Cruiser е еден од оние модели кои може да се наречат светост

Прочитај повеќе
Освежување за семејството кросовери на BMW од D сегментот / ФОТО+ВИДЕО

Освежување за семејството кросовери на BMW од D сегментот / ФОТО+ВИДЕО

Еден од главните лајтмотиви на извршеното ажурирање се однесува на стеснување и поедноставување на гамата

Прочитај повеќе
Премиера: BMW Серија 4 Gran Coupe / ФОТО+ВИДЕО

Премиера: BMW Серија 4 Gran Coupe / ФОТО+ВИДЕО

BMW официјално ја промовираше новата генерација на Серија 4 Coupe (интерна ознака G22) во јуни 2020 година, потоа Серија 4...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Bosch отвори фабрика за производство на чипови, вредна една милијарда евра

Bosch отвори фабрика за производство на чипови, вредна една милијарда евра

Фабриката ќе помогне да се задоволи зголемената побарувачка за полупроводници во автомобилската индустрија Поради глобалниот недостиг на полупроводници, водечките автомобилски...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Kia и официјално го претстави новиот Sportage! / ФОТО

Kia и официјално го претстави новиот Sportage! / ФОТО

Јужнокорејската марка ја претстави петтата генерација на SUV моделот Sportage

Прочитај повеќе
Превртувањето на кров со мала брзина е полесно отколку што мислите / ВИДЕО

Превртувањето на кров со мала брзина е полесно отколку што мислите / ВИДЕО

Понекогаш додека возиме немаме чувство за брзина, а уште помалку визија за тоа што може да ни се случи ако се случи некоја непредвидена ситуација

Прочитај повеќе
Хакери му објавија војна на Илон Маск / ВИДЕО

Хакери му објавија војна на Илон Маск / ВИДЕО

„Анонимуси“ го обвинија милијардерот за прекумерно влијание врз криптовалутите Хакерската група Anonymous го обвинија шефот на SpaceX и Tesla, Илон...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Tesla влегува во угостителскиот бизнис

Tesla влегува во угостителскиот бизнис

Илон Маск најавува влегување во бизнисот со угостителство, со лансирање ланец ресторани под името на брендот Tesla

Прочитај повеќе
5 одлични документарни филмови кои не треба да ги пропуштите ако сте љубител на брзина / ВИДЕО

5 одлични документарни филмови кои не треба да ги пропуштите ако сте љубител на брзина / ВИДЕО

Пандемијата стивнува, барем се надеваме дека е така, полека се раздвижуваме, но сепак секогаш има време и да се погледне добар филм, серија, документарец...

Прочитај повеќе

AnimeHeaven animeheavens: Watch High School DxD Episode 4

GoGoAnime tower of god gogoanime: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 24