Побрз и од Urus: Bentley повторно е најбрз во светот / ВИДЕО

Побрз и од Urus: Bentley повторно е најбрз во светот / ВИДЕО

Во SUV сегментот, Bentley Bentayga и Lamborghini Urus се борат за титулата „Најбрз“

Прочитај повеќе
Валентино Балбони и Lamborghini Urus во авантура надвор од патот / ВИДЕО

Валентино Балбони и Lamborghini Urus во авантура надвор од патот / ВИДЕО

Легендарниот тест-возач и супер SUV моделот во off road авантура

Прочитај повеќе
Минатата година рекордна за луксузните брендови

Минатата година рекордна за луксузните брендови

Јануари е месец која големите автомобили ги сумираат впечатоците од минатата година, а како што стојат работите...

Прочитај повеќе
Lamborghini Aventador е посилен, а Ford G е полесен – кој е побрз? / ВИДЕО

Lamborghini Aventador е посилен, а Ford G е полесен – кој е побрз? / ВИДЕО

YouTube каналот, DragTimes, соочува директно два суперавтомобили во трка што ретко се гледа

Прочитај повеќе
Автомобилски концепти кои ја одбележаа 2018 година

Автомобилски концепти кои ја одбележаа 2018 година

Годината која полека останува зад нас беше многу возбудлива кога станува збор за нови модели, но исто така и кога станува збор за супер атрактивни концепти

Прочитај повеќе
Она кога ќе се спојат Ford Mustang и Lamborghini Gallardo / ФОТО

Она кога ќе се спојат Ford Mustang и Lamborghini Gallardo / ФОТО

Уникатната комбинација на Mustang и Gallardо ќе се продава на аукција

Прочитај повеќе
За оние со длабок џеб: Купувате имот, добивате Rolls Royce и Lamborghini

За оние со длабок џеб: Купувате имот, добивате Rolls Royce и Lamborghini

Суперлуксузниот имот се наоѓа во Флорида

Прочитај повеќе
Може ли Tesla Model X (P100D) да го надмине Lamborghini Aventador S? / ВИДЕО

Може ли Tesla Model X (P100D) да го надмине Lamborghini Aventador S? / ВИДЕО

Исходот од оваа трка би можел да ве изненади

Прочитај повеќе
Битка од 6 милиони долари – кој суперавтомобил има најдобар звук? / ВИДЕО

Битка од 6 милиони долари – кој суперавтомобил има најдобар звук? / ВИДЕО

„Битката на ауспуси“ вклучува 5 суперавтомобили и најбрзиот кросовер на планетата

Прочитај повеќе
Новиот владетел на патеката – Lamborghini Urus ST-X Concept / ВИДЕО

Новиот владетел на патеката – Lamborghini Urus ST-X Concept / ВИДЕО

Одделот за мотоспорт во Lamborghini, Squadra Corse, откри тркачка верзија на SUV моделот Urus под ознака ST-X Concept

Прочитај повеќе