Рестилизираната Opel Corsa сега достапна и како хибрид / ФОТО+ВИДЕО

Рестилизираната Opel Corsa сега достапна и како хибрид / ФОТО+ВИДЕО

Во Opel одлучиле дека Corsa има потреба од освежување, а покрај очекуваните дизајнерски новитети како што е препознатливата предна маска Opel Vizor, Corsa добила и важни технички иновации како електричен и хибриден погон

Прочитај повеќе
Oва е новата BMW Серија 5, за прв пат достапна и како електричен модел / ФОТО+ВИДЕО

Oва е новата BMW Серија 5, за прв пат достапна и како електричен модел / ФОТО+ВИДЕО

BMW официјално ја претстави целосно новата генерација на својата секогаш популарна Серија 5

Прочитај повеќе
„Clown shoe“ повторно живее: Ова е уникатниот BMW Concept Touring Coupe! / ФОТО+ВИДЕО

„Clown shoe“ повторно живее: Ова е уникатниот BMW Concept Touring Coupe! / ФОТО+ВИДЕО

BMW вели дека Concept Touring Coupe има мотор со шест цилиндри, па овој автомобил можете да го замислите како верзија на необичниот Z3 M Coupe

Прочитај повеќе
Роботот Optimus на Tesla може да оди и да извршува едноставни задачи / ВИДЕО

Роботот Optimus на Tesla може да оди и да извршува едноставни задачи / ВИДЕО

Илон Маск: „Побарувачката ќе биде 20 милијарди парчиња“

Прочитај повеќе
Ова е можеби најлуксузната канцеларија на тркала во светот!

Ова е можеби најлуксузната канцеларија на тркала во светот!

Овој модифициран Mercedes-Benz Sprinter може да симулира дури и природна сончева светлина

Прочитај повеќе
Како увертира пред премиерата, погледнете го финалниот трејлер за новиот дел од сагата „Брзи и бесни“ / ВИДЕО

Како увертира пред премиерата, погледнете го финалниот трејлер за новиот дел од сагата „Брзи и бесни“ / ВИДЕО

Штотуку е објавен најновиот трејлер за десеттиот дел од франшизата „Fast and Furious“ со времетраење од над 4 минути

Прочитај повеќе
Кинезите ја освојуваат Германија! Речиси секој трет електричен автомобил на пазарот во првиот квартал од 2023 година е кинески

Кинезите ја освојуваат Германија! Речиси секој трет електричен автомобил на пазарот во првиот квартал од 2023 година е кинески

Официјалната канцеларија за статистика на Германија откри дека 28,2% од електричните возила увезени во земјата помеѓу јануари и март биле од Кина

Прочитај повеќе
Драматична разлика: Колку поскапеа малите автомобили за три години?

Драматична разлика: Колку поскапеа малите автомобили за три години?

Цените се зголемени толку многу што малите автомобили се недостапни за многумина

Прочитај повеќе
Ова е новиот Porsche 718 Spyder RS ​​Boxster! Полесен, побучен и помоќен, за вистинско уживање во возењето / ФОТО+ВИДЕО

Ова е новиот Porsche 718 Spyder RS ​​Boxster! Полесен, побучен и помоќен, за вистинско уживање во возењето / ФОТО+ВИДЕО

Многу очекуваниот Porsche 718 Spyder RS земал сè од Cayman GT4 RS, нудејќи помала тежина и подобро управување

Прочитај повеќе
Рекордни цени за паркирање – 50 евра за 10 минути

Рекордни цени за паркирање – 50 евра за 10 минути

Целта на властите во Хаг е да обезбедат простор на улиците во центарот за локалните жители

Прочитај повеќе