Со официјалeн тизер Kia го најави новиот Niro кој ќе биде поатрактивен од било кога / ВИДЕО

Со официјалeн тизер Kia го најави новиот Niro кој ќе биде поатрактивен од било кога / ВИДЕО

Новиот Kia Niro со препознатлив светлосен потпис се очекува да се нуди во PHEV и EV верзии

Прочитај повеќе
Kia EV9 Concept, електричен теренец со три седишта како најава за серискиот модел / ФОТО+ВИДЕО

Kia EV9 Concept, електричен теренец со три седишта како најава за серискиот модел / ФОТО+ВИДЕО

Се очекува ублажување на сите карактеристики кај серискиот модел, а EV9 на крајот треба да стане EV SUV предводник на Kia

Прочитај повеќе
Kia ќе стане чисто електричен бренд до 2035 година

Kia ќе стане чисто електричен бренд до 2035 година

На почетокот на септември, Hyundai ги објави своите планови за повлекување на моторите со внатрешно согорување во Европа до средината на следната деценија

Прочитај повеќе
Позната автономијата на новиот Kia EV6 за европскиот пазар

Позната автономијата на новиот Kia EV6 за европскиот пазар

Електричниот кросовер EV6 наскоро ќе пристигне во Европа, а сега се знае и колкава автономија со едно полнење ќе има

Прочитај повеќе
Електричната Kia EV6 на први слики

Електричната Kia EV6 на први слики

На интернет се појавија првите официјални слики од новиот електричен модел на Kia

Прочитај повеќе
Kia планира да има седум електрични модели во гамата до 2026 година

Kia планира да има седум електрични модели во гамата до 2026 година

Стратегијата „План С“ на јужнокорејската марка добива нови контури

Прочитај повеќе
Kia со рекорден удел на европскиот пазар на автомобили

Kia со рекорден удел на европскиот пазар на автомобили

И покрај тешката состојба во Европа, некои производители сепак имаат причина да слават

Прочитај повеќе
Рекордна продажба на хибриди и електрични возила од Kia

Рекордна продажба на хибриди и електрични возила од Kia

Kia Motors во првата половина од годината во Европа, и покрај намалениот пазар, забележала рекордна продажба

Прочитај повеќе

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Bleach (Dub)

anime streaming The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

4Anime Josee, the Tiger and the Fish

anime sites Pokémon Journeys: The Series

My Hero Academia (Dub) Episode 8