Jaguar бара забрана за продажба на кросоверите на групацијата Volkswagen во Америка

Jaguar бара забрана за продажба на кросоверите на групацијата Volkswagen во Америка

Од Соединетите Држави доаѓа вест во која се вели дека групата Jaguar Land Rover побарала од Меѓународната трговска комисија да забрани увоз...

Прочитај повеќе
Модели кои ги очекуваме од Jaguar Land Rover

Модели кои ги очекуваме од Jaguar Land Rover

Baby Defender, голем SUV на Jaguar и сериозна електрификација Jaguar Land Rover планира да претстави најмалку 7 нови модели во...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
„Лифтинг“ третман за Jaguar E-Pace / ФОТО

„Лифтинг“ третман за Jaguar E-Pace / ФОТО

Британскиот теренец поминал низ серозен процес на рестилизација

Прочитај повеќе
Најдобрите автомобили на годината според Џереми Кларксон

Најдобрите автомобили на годината според Џереми Кларксон

Славниот новинар ги избра своите омилени возила во две категории - суперавтомобил и народен модел

Прочитај повеќе
Освежување за Jaguar XF – сега е поубав и со нови мотори / МЕГА ГАЛЕРИЈА

Освежување за Jaguar XF – сега е поубав и со нови мотори / МЕГА ГАЛЕРИЈА

Пет години откако се произведува актуелната генерација, во Jaguar се решиле на рестилизација за XF за поголема конкурентност на пазарот

Прочитај повеќе
Полуксузен, понапреден и електрифициран: освежување за Jaguar F-Pace / ФОТО+ВИДЕО

Полуксузен, понапреден и електрифициран: освежување за Jaguar F-Pace / ФОТО+ВИДЕО

Суптилни дизајнерски корекции проследени со значително поголеми во салонот и во областа на технологијата

Прочитај повеќе
Кога локален богаташ има размазен син / ВИДЕО

Кога локален богаташ има размазен син / ВИДЕО

Mомче, син на локален богаташ, го донел BMW-то, подарок за роденден од неговиот татко, до брегот и потоа го турнал во река во северната држава Харјана

Прочитај повеќе
Декларирана наспроти реална автономија на најпопуларните електрични автомобили

Декларирана наспроти реална автономија на најпопуларните електрични автомобили

Независните тестови покажуваат значителни разлики помеѓу официјалната автономија и реалната

Прочитај повеќе
Нова безконтактна технологија од Jaguar Land Rover / ВИДЕО

Нова безконтактна технологија од Jaguar Land Rover / ВИДЕО

Jaguar Land Rover се подготвува за „новата нормалност“

Прочитај повеќе
Двете „најсиромашни“ земји на ЕУ, со многу „ѕверки“ на патиштата

Двете „најсиромашни“ земји на ЕУ, со многу „ѕверки“ на патиштата

Интересна автомобилска статистика за Хрватска и Бугарија

Прочитај повеќе

sun win

sunwin tài xỉu sunwin web game sunwin

tải sunwin

tải sunwin

sun win