Објавена листата на кандидати за „Светски автомобил на годината 2019“

Објавена листата на кандидати за „Светски автомобил на годината 2019“

Во изборот за „Светски автомобил на годината“ има за секого по нешто, од Dacia Duster до BMW 8

Прочитај повеќе
Jaguar J-Pace (2021) – што се знае досега

Jaguar J-Pace (2021) – што се знае досега

Во Jaguar напорно се работи на нов SUV модел, кој во ценовната гама на производителот треба да биде поставен на околу...

Прочитај повеќе
Топ 10 најскапи автомобили продадени на аукција / ФОТО

Топ 10 најскапи автомобили продадени на аукција / ФОТО

Одредени колекционерски примероци на класични автомобили достигнуваат астрономски цени и до десетици милиони долари

Прочитај повеќе
20.000 нови Jaguar возила за флота од автономни возила

20.000 нови Jaguar возила за флота од автономни возила

Компанијата Waymo, основана од Google за развој на „самоуправувачки автомобили", се здружува со Jaguar Land Rover со цел создавање на „првиот луксузен, целосно самовозечки електричен автомобил“

Прочитај повеќе
Официјално: i-PACE – првиот целосно електричен модел на Jaguar / ФОТО + ВИДЕО

Официјално: i-PACE – првиот целосно електричен модел на Jaguar / ФОТО + ВИДЕО

Новиот автомобил ветува перформанси на спортски автомобил, технологија од следна генерација со вештачка интелигенција и практичност на SUV модел

Прочитај повеќе

tải sunwin apk game bài sunwin game bài sunwin

sunwin

sunwin club sunwin apk sunwin.apk mới nhất

tải sunwin

tải sunwin