Истражување: најлоши возачите на BMW 420d

Истражување: најлоши возачите на BMW 420d

На второ место се возачите на Audi A5, а на третото возачите на Mercedes-Benz C220

Прочитај повеќе
Jaguar Land Rover развива врати за лицата со посебни потреби

Jaguar Land Rover развива врати за лицата со посебни потреби

Jaguar Land Rover започна со тестирање на автоматски систем за отворање на вратите

Прочитај повеќе
Што е подобро кога се купува SUV модел, бензин, plug-in хибрид или EV? / ВИДЕО

Што е подобро кога се купува SUV модел, бензин, plug-in хибрид или EV? / ВИДЕО

Тим од три жени од Велика Британија, специјализирани за тестирање на автомобили, повторно даваат некои одговори

Прочитај повеќе
Зелено светло за Traffic Signal Avoidance системот на Jaguar Land Rover / ВИДЕО

Зелено светло за Traffic Signal Avoidance системот на Jaguar Land Rover / ВИДЕО

Jaguar Land Rover на светот му го претстави првиот увид во новото технолошко решение што треба да биде од помош за возачите...

Прочитај повеќе
Да ти пукне душата! Скапоцени Range Rover и Jaguar модели „обезглавени“ за време на транспорт / ФОТО+ВИДЕО

Да ти пукне душата! Скапоцени Range Rover и Jaguar модели „обезглавени“ за време на транспорт / ФОТО+ВИДЕО

Неколку примероци на луксузни автомобили со Range Rover и Jaguar обележја сериозно се оштетени...

Прочитај повеќе
Tesla веќе продава подобро од Jaguar, а и Porsche не е далеку

Tesla веќе продава подобро од Jaguar, а и Porsche не е далеку

Откако се стабилизираше производството на Model 3, Tesla почна според продажбата да надминува некои од традиционалните производители на автомобили

Прочитај повеќе
Британската автомобилска индустрија има и план А и Б поради Brexit

Британската автомобилска индустрија има и план А и Б поради Brexit

Производителите на автомобили во Велика Британија почнале со спроведување на плановите за излез на земјата од ЕУ

Прочитај повеќе
Автомобилските акроними и нивните значења

Автомобилските акроними и нивните значења

За некои автомобилски акроними веројатно знаете што значат, но дали за сите?

Прочитај повеќе
Објавена листата на кандидати за „Светски автомобил на годината 2019“

Објавена листата на кандидати за „Светски автомобил на годината 2019“

Во изборот за „Светски автомобил на годината“ има за секого по нешто, од Dacia Duster до BMW 8

Прочитај повеќе
Jaguar J-Pace (2021) – што се знае досега

Jaguar J-Pace (2021) – што се знае досега

Во Jaguar напорно се работи на нов SUV модел, кој во ценовната гама на производителот треба да биде поставен на околу...

Прочитај повеќе