Контрола на просечната брзина и во Германија

Контрола на просечната брзина и во Германија

Германската полиција од пред неколку дена во служба поставила нов радарски систем кој се заснова на употреба на повеќе камери

Прочитај повеќе
Германската влада ја отфрла идејата за ограничување на брзината на автопатите

Германската влада ја отфрла идејата за ограничување на брзината на автопатите

Сојузниот министер за транспорт во германската влада, Андреас Шејер го отфрли предлогот на Германското друштво за заштита на природата (DUH) за ограничување на брзината на германските автопатишта на 120 km/h

Прочитај повеќе
Србите без милост за возачите кои сакаат да стиснат на педалата за гас

Србите без милост за возачите кои сакаат да стиснат на педалата за гас

Камери за мерење на брзината на секои 15 км

Прочитај повеќе
Вештачка интелигенција помага при откривање и поправка на дупки на патиштата

Вештачка интелигенција помага при откривање и поправка на дупки на патиштата

Програмата анализира фотографии направени со камери прикачени на возило и oзначува дупки, пукнатини и други неправилности на патот

Прочитај повеќе
РСБСП со совети како да останете безбедни кога возите сам на подолг пат

РСБСП со совети како да останете безбедни кога возите сам на подолг пат

... и тогаш кога сте сами повеќе часови позади воланот

Прочитај повеќе
Новиот Ford Focus „ги гледа“ дупките на патот

Новиот Ford Focus „ги гледа“ дупките на патот

Користејќи ја новата технологија, возењето на Ford Focus 4 по лошите патишта (а ги има подоста) ќе стане помеко и побезбедно

Прочитај повеќе
Зголемени цени на патарините во Хрватска!

Зголемени цени на патарините во Хрватска!

Од петокот, 15 јуни па се до 14 септември, во Хрватска важат новите сезонски цени за патарина на автопатиштата

Прочитај повеќе
Наскоро до 130 km/h по автопат и низ Србија! Колку е низ регионот и Европа?

Наскоро до 130 km/h по автопат и низ Србија! Колку е низ регионот и Европа?

Со зголемување на максималната дозволена брзина на автопатот до 130 km/h, Србија се приклучува кон повеќето европски земји каде важи истиот лимит

Прочитај повеќе
Возачи внимание! Започна мерењето на просечната брзина во Србија

Возачи внимание! Започна мерењето на просечната брзина во Србија

Сообраќајната полиција ќе го казнува секој кој, дури и за еден километар, ги надминал дозволените 120 km/h

Прочитај повеќе
Како изгледа кога Model 3 ќе забрза до максимална брзина / ВИДЕО

Како изгледа кога Model 3 ќе забрза до максимална брзина / ВИДЕО

Записот покажува дека официјално максималната брзина е дури и надмината, но...

Прочитај повеќе

AnimeHeaven: Love Rice 2 anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro anime sites

Watch Eiyuu Banka Koushi-den Episode Full

Overlord Drama CD Episode 6

Watch Tokyo ESP (Dub) Episode 12

Multichain: https://www.multichain.com/qa/user/kissanimemx

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/editDone/137658.page