Германија нема ограничување на брзината, но скоро сите возат со „препорачана брзина“. Изненадувачко истражување!

Германија нема ограничување на брзината, но скоро сите возат со „препорачана брзина“. Изненадувачко истражување!

Истражување на Келнскиот институт за економски развој

Прочитај повеќе
Револуционерен проект: бетонски пат кој ги полни батериите на електричните автомобили

Револуционерен проект: бетонски пат кој ги полни батериите на електричните автомобили

Откако ќе завршат првите две фази, во третата фаза ќе се конструира полигон долг најмалку 400 метри

Прочитај повеќе
Автономен камион натоварен со лубеници поминал 1528 километри и за десет часа побрзо отколку со возач!

Автономен камион натоварен со лубеници поминал 1528 километри и за десет часа побрзо отколку со возач!

Што се однесува до автономниот систем TuSimple, тој е оптимизиран за возење по автопат

Прочитај повеќе
Дали укинување на лентата за застанување е решение за помал метеж на автопатиштата? / ВИДЕО

Дали укинување на лентата за застанување е решение за помал метеж на автопатиштата? / ВИДЕО

Така барем тврдат британските експерти кои сè повеќе го забрзуваат сообраќајот на автопатиштата со укинување на лентата за застанување

Прочитај повеќе
Иновативни патни огради за запирање на бучавата и загадувањето на воздухот!

Иновативни патни огради за запирање на бучавата и загадувањето на воздухот!

Истражувачи од Imperial College во Лондон дизајнирале уникатна закривена бариера која може да ги заштити луѓето од штетните ефекти на загадувањето на воздухот од сообраќајот

Прочитај повеќе
Во Словенија, наместо налепници – електронски вињети

Во Словенија, наместо налепници – електронски вињети

Во најавите од надлежното Министерство за транспорт се споменува и опцијата за мало намалување на цената

Прочитај повеќе
Зелените сакаат воведување на ограничување на брзината на автопатиштата во Германија

Зелените сакаат воведување на ограничување на брзината на автопатиштата во Германија

Германската политичка партија на „Зелените“ во средината на овој месец сака да иницира гласање во парламентот за ограничување на максималната дозволена брзина на автопатиштата ширум земјата

Прочитај повеќе
Италија ќе експериментира со 150 km/h на автопат

Италија ќе експериментира со 150 km/h на автопат

Италиjaнските власти размислуваат за зголемување на максималната дозволена брзина на одредени делници од автопатиштата во земјата

Прочитај повеќе
Од денеска од Скопје до Штип за половина час, пуштен новиот автопат

Од денеска од Скопје до Штип за половина час, пуштен новиот автопат

Инвестицијата во автопатската делница, долга 47 километри, изнесува над 200 милиони евра

Прочитај повеќе
Дополнителните ленти за претекнување се одлична инвестиција

Дополнителните ленти за претекнување се одлична инвестиција

Дополнителни сообраќајни ленти наменети за претекнување може да го намалат ризикот од сообраќајни несреќи за 16%

Прочитај повеќе

Website https://animedao.nl: Watch Love Live! School Idol Project: μ's →NEXT LoveLive! 2014 - Endless Parade Makuai Drama animedao Episode 3 boruto animedao

Ronin Warriors (Dub) Episode 39

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG (Dub) (https://animefreak.ws/m/jWq) Episode 26

AnimeFLV: Strike the Blood: Kingdom of the Valkyria anime episode 2 online free at https://animeflv.uk anime streaming

Hikingproject: https://www.hikingproject.com/user/201201328/gogo-animebe

Mastodon: https://mastodon.social/@animefreakws