Formula 1: Renault го претстави својот нов болид R.S.18

Formula 1: Renault го претстави својот нов болид R.S.18

Болидот R.S.18 на тимот на Renault е нивниот трет болид откако се вратија во Formula 1 во 2016 година

Прочитај повеќе
Тимот на Alfa Romeo Sauber го претстави новиот C37 болид за новата сезона во F1! / ФОТО+ВИДЕО

Тимот на Alfa Romeo Sauber го претстави новиот C37 болид за новата сезона во F1! / ФОТО+ВИДЕО

По триесет години, Alfa Romeo повторно е дел од „најбрзиот циркус во светот“

Прочитај повеќе
Новите правила за погонскиот агрегат во Formula 1 за 2018 година

Новите правила за погонскиот агрегат во Formula 1 за 2018 година

Контрола на температурата на воздухот пред турбината и построги правила за маслата и течност

Прочитај повеќе
„Новиот“ звук на F1 моторите / ВИДЕО

„Новиот“ звук на F1 моторите / ВИДЕО

Последниве години еден од најкритикуваните аспекти на Formula 1 трките покрај недостатокот...

Прочитај повеќе
Официјално: новата сезона од Formula 1 без девојки на стартот / ВИДЕО

Официјално: новата сезона од Formula 1 без девојки на стартот / ВИДЕО

По неколку месеци на дебата за укинување на традиционалните промоторки кои се наоѓаат на патеката пред трките, челниците на Formula 1 одлучија...

Прочитај повеќе
Новитети: Renault Clio R.S. 18 инспириран од Formulа 1 / ФОТО

Новитети: Renault Clio R.S. 18 инспириран од Formulа 1 / ФОТО

Renault прослави 40 години присуство во Formulа 1 минатата година, а сега во тој дух подготвил и моќен хечбек со пет врати

Прочитај повеќе

game sunwin game bài sunwin sunwin.apk mới nhất

tải sunwin apk

sunwin web sunwin tài xỉu sunwin club

sunwin apk game sunwin sunwin

sunwin tài xỉu tải sunwin apk sunwin.apk mới nhất