Formula 1: Макс Верстапен го шокираше Mercedes на Силверстон

Formula 1: Макс Верстапен го шокираше Mercedes на Силверстон

Британскиот Силверстон беше домаќин на втората последователна трка во Светскиот шампионат во Formula 1, петта во тековната сезона, а големо изненадување направи возачот на Red Bull, Макс Верстапен

Прочитај повеќе
Фетел: Пробавме сè, веќе немам одговори

Фетел: Пробавме сè, веќе немам одговори

Себастијан Фетел, неговиот Ferrari SF1000 и патеката Силверстон се чини никако да најдат заеднички јазик

Прочитај повеќе
Фетел веќе потпишал договор со тимот на Racing Point?!

Фетел веќе потпишал договор со тимот на Racing Point?!

Следната сезона, четирикратниот светски шампион ќе се натпреварува со болидот на Racing Point

Прочитај повеќе
Ferrari, McLaren и Renault ќе ја обжалат одлуката на судиите во случајот со Racing Point!

Ferrari, McLaren и Renault ќе ја обжалат одлуката на судиите во случајот со Racing Point!

Се очекува дека и Racing Point ќе ја обжали одлуката, но во насока на намалување или укинување на казната

Прочитај повеќе
Валтери Ботaс во Mercedes и следната сезона!

Валтери Ботaс во Mercedes и следната сезона!

На официјалната веб-страница на Formula 1 тимот на Mercedes објавија дека ја прошириле соработката со Валтери Ботас за уште една сезона

Прочитај повеќе
Потврден форматот за тркачкиот викенд во Имола

Потврден форматот за тркачкиот викенд во Имола

Возачите на Formula 1 ќе се соочат со малку поинаков предизвик во Имола во трката за ГН на Емилија-Ромања, која ќе се одржи на првиот ден од месец ноември

Прочитај повеќе
Formula 1: Хамилтон пред легендарниот Сена

Formula 1: Хамилтон пред легендарниот Сена

Возачот на Mercedes, Луис Хамилтон, влезе во историјата на Formula 1 како прв возач кој победил на најмногу трки водејќи од почеток до крај

Прочитај повеќе
Forumula 1: Луис Хамилтон со скината гума до седми триумф на Силверстон!

Forumula 1: Луис Хамилтон со скината гума до седми триумф на Силверстон!

За разлика од претходните шест победи на Силверстон, овој пат својот успех Луис Хамилтон не можеше да го сподели со десетици илјади свои фанови, но тоа не ја намалува неговата среќа по уште еден суверен настап

Прочитај повеќе
Auto Moto und Sport: Renault има поголема моќност од Honda, додека Ferrari е најслаб мотор на гридот

Auto Moto und Sport: Renault има поголема моќност од Honda, додека Ferrari е најслаб мотор на гридот

Овој германски медиум презентираше податоци за моќноста на погонските единици за оваа сезона

Прочитај повеќе
F1 трката во Монца дефинитивно пред празни трибини

F1 трката во Монца дефинитивно пред празни трибини

Организаторите на Гран-при трката во Монца најавија дека трката ќе се одржи пред празни трибини

Прочитај повеќе