Колку тркачките инциденти во Formula 1 ги чинеле тимовите во изминатата сезона? Мик Шумахер предводник на листата

Колку тркачките инциденти во Formula 1 ги чинеле тимовите во изминатата сезона? Мик Шумахер предводник на листата

Се појави листа на десетте најскапи инциденти во последната сезона

Прочитај повеќе
Зандворт останува станица во F1 календарот најмалку до 2025 година

Зандворт останува станица во F1 календарот најмалку до 2025 година

Склучен е нов договор кој на холандската патека и гарантира домаќинство на трки во Formula 1 уште најмалку три години...

Прочитај повеќе
Официјално: Матија Биното поднесе оставка и заминува од Ferrari!

Официјално: Матија Биното поднесе оставка и заминува од Ferrari!

53-годишниот Биното во Ferrari ќе остане до 31 декември, до кога тимот треба да ја именува неговата замена

Прочитај повеќе
Збогум легендо! Себастијан Фетел и кажа збогум на Formula 1

Збогум легендо! Себастијан Фетел и кажа збогум на Formula 1

Големата награда на Абу Даби сигурно ќе остане запаметена по збогувањето со една од легендите на овој спорт – Себастијан Фетел

Прочитај повеќе
Верстапен рутински, Фетел во пензија! Спуштена завесата на F1 шампионатот за 2022 година / ФОТО+ВИДЕО

Верстапен рутински, Фетел во пензија! Спуштена завесата на F1 шампионатот за 2022 година / ФОТО+ВИДЕО

Возачот на Red Bull, Макс Верстапен триумфираше на трката за ГН на Абу Даби, со која e спуштена завесата на овогодинешниот шампионат во Formula 1

Прочитај повеќе
Претпоследната трка од сезоната донесе многу среќа во таборот на Расел и Mercedes! / ФОТО+ВИДЕО

Претпоследната трка од сезоната донесе многу среќа во таборот на Расел и Mercedes! / ФОТО+ВИДЕО

Првенец за Расел за прв триумф на Mercedes во 2022 година!

Прочитај повеќе
Верстапен триумфално и во Мексико за нов рекорд по бројот на сезонски победи! / ФОТО+ВИДЕО

Верстапен триумфално и во Мексико за нов рекорд по бројот на сезонски победи! / ФОТО+ВИДЕО

По освојувањето на пол-позицијата во квалификациите, Макс Верстапен извози мирно и за победа на Големата награда на Мексико! Двократниот светски шампион ја мина целта 14 секунди пред Луис Хамилтон

Прочитај повеќе
Верстапен победник во Остин, Red Bull шампион меѓу конструкторите за 2022 година / ФОТО+ВИДЕО

Верстапен победник во Остин, Red Bull шампион меѓу конструкторите за 2022 година / ФОТО+ВИДЕО

Веќе крунисаниот шампион меѓу возачите, Макс Верстапен стигна до нова победа на интересната трка за Големата награда на САД со која му помогна на својот Red Bull Racing на патот кон потврдување на шампионската титула во конкуренција на конструктори

Прочитај повеќе
Red Bull ќе биде казнет за надминување на дозволениот буџет!

Red Bull ќе биде казнет за надминување на дозволениот буџет!

FIA на својата официјална веб-страница објави дека анализата на податоците добиени од тимот покажала дека Red Bull го надминал дозволениот „budget cup“ и ќе добие казна во се уште непозната форма

Прочитај повеќе
Макс Верстапен ја одбрани титулата, но Formula 1 без контроверзи неможе! / ФОТО+ВИДЕО

Макс Верстапен ја одбрани титулата, но Formula 1 без контроверзи неможе! / ФОТО+ВИДЕО

Верстапен заслужено до втората титула, но, освојувањето повторно проследено со судиски невообичаено темпирани одлуки, непознавање на сопствениот правилник, откривање на дупки во него...

Прочитај повеќе