Kia Motors Macedonia со нова, револуционерна опција на домашниот пазар – Виртуелен салон

Kia Motors Macedonia со нова, револуционерна опција на домашниот пазар – Виртуелен салон

Во виртуелниот салон се достапни моделите од актуелната гама: Rio, Stonic, Ceed, Xceed, Proceed и Sportage

Прочитај повеќе
И кросоверот Кia XCeed се закити со Red Dot награда за дизајн

И кросоверот Кia XCeed се закити со Red Dot награда за дизајн

Интересно, досега сите четири члена на семејството Ceed се добитници на Red Dot награда за дизајн

Прочитај повеќе
Возевме: Kia Xceed 1.4 T-GDI 140 Launch Edition

Возевме: Kia Xceed 1.4 T-GDI 140 Launch Edition

Урбан и безбеден кросовер

Прочитај повеќе
Kia го претстави новиот кросовер – XCeed пристигна во Македонија

Kia го претстави новиот кросовер – XCeed пристигна во Македонија

Новиот компактен „крос“ модел од Кореја го имаше своето деби на нашиот пазар само неколку месеци по својата светска премиера

Прочитај повеќе
Kia претстави два нови plug-in хибриди: на струја до 60 километри / ФОТО

Kia претстави два нови plug-in хибриди: на струја до 60 километри / ФОТО

Семејството Kia Ceed сега е побогато за Ceed Sportswagon PHEV и XCeed PHEV

Прочитај повеќе
Kia XCeed фатен без камуфлажа од сите страни

Kia XCeed фатен без камуфлажа од сите страни

Фотографиите кои се појавија се направени во Јужна Кореја

Прочитај повеќе

Watch Fairy Tail Episode 80 at website https://animeplanet.cc. See more jojo part 4 anime planet

Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/XgeN) Episode 8 at website https://kissanimeonline.com kissanime gogoanime