Mclaren Mcl60 – Новиот болид на Норис и Пијастри за 2023 година! / ФОТО+ВИДЕО

Mclaren Mcl60 – Новиот болид на Норис и Пијастри за 2023 година! / ФОТО+ВИДЕО

По Haas, Red Bull, Williams, Alfа и AlphaTauri, својот болид за Светскиот шампионат во Formula 1 за 2023 година го претстави и McLaren. Машината која оваа сезона ќе ја возат Ландо Норис и Оскар Пиастри се вика MCL60

Прочитај повеќе
Постојано прави прекршок: Formula 1 возачот едноставно не знае да го паркира автомобилот!

Постојано прави прекршок: Formula 1 возачот едноставно не знае да го паркира автомобилот!

Поради проблем со паркирањето, младиот возач на Ferrari e хит на социјалните мрежи

Прочитај повеќе
Formula 1: Red Bull Racing го претстави болидот со кој ќе ја брани двојната титула – RB19! / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1: Red Bull Racing го претстави болидот со кој ќе ја брани двојната титула – RB19! / ФОТО+ВИДЕО

Минатогодишниот шампион во Formula 1, Oracle Red Bull Racing Team, влегува во Светскиот шампионат во Formula 1 за 2023 година со болид наречен RB19, а на јавноста и беше претставен на настан во Њујорк во петокот попладне по средноевропско време

Прочитај повеќе
Oфицијално: Ford и Red Bull стануваат партнери од 2026 година!

Oфицијално: Ford и Red Bull стануваат партнери од 2026 година!

Гласините се потврдени во петокот

Прочитај повеќе
Audi купи удел во Sauber F1 тимот

Audi купи удел во Sauber F1 тимот

Германскиот производител влегува во Formula 1 во 2026 година со Sauber како „стратешки партнер“, а во меѓувреме Audi купи помал удел во F1 тимот на Sauber

Прочитај повеќе
Formula 1 го потврди дефинитивниот календар за 2023 година

Formula 1 го потврди дефинитивниот календар за 2023 година

Иако првично се состоеше од 24 трки, календарот на Светскиот шампионат во Formula 1 за 2023 година дефинитивно ќе има една трка помалку

Прочитај повеќе
Alfa Romeo објави ново продолжение на документарниот серијал Beyond the Visible / ВИДЕО

Alfa Romeo објави ново продолжение на документарниот серијал Beyond the Visible / ВИДЕО

„The Hidden Backbone“ (Скриена поддршка) е насловот на третата епизода од возбудливиот документарен серијал на Alfa Romeo, „Beyond the Visible“

Прочитај повеќе
Колку тркачките инциденти во Formula 1 ги чинеле тимовите во изминатата сезона? Мик Шумахер предводник на листата

Колку тркачките инциденти во Formula 1 ги чинеле тимовите во изминатата сезона? Мик Шумахер предводник на листата

Се појави листа на десетте најскапи инциденти во последната сезона

Прочитај повеќе
Зандворт останува станица во F1 календарот најмалку до 2025 година

Зандворт останува станица во F1 календарот најмалку до 2025 година

Склучен е нов договор кој на холандската патека и гарантира домаќинство на трки во Formula 1 уште најмалку три години...

Прочитај повеќе
Официјално: Матија Биното поднесе оставка и заминува од Ferrari!

Официјално: Матија Биното поднесе оставка и заминува од Ferrari!

53-годишниот Биното во Ferrari ќе остане до 31 декември, до кога тимот треба да ја именува неговата замена

Прочитај повеќе