Formula 1: Серхио Перез победник на хаотичната ГН на Монако / ВИДЕО

Formula 1: Серхио Перез победник на хаотичната ГН на Монако / ВИДЕО

Дождливата и малку хаотична трка за ГН на Монако е зад нас

Прочитај повеќе
Верстапен победи во Шпанија и ја презеде лидерската позиција во шампионатот!

Верстапен победи во Шпанија и ја презеде лидерската позиција во шампионатот!

Трката ја одбележа откажувањето на Шарл Леклер поради дефект на моторот во моменти кога беше доминантен на патеката  Возачот на...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Леклер продолжува да доминира: Четврта пол-позиција во шестите квалификации / ВИДЕО

Леклер продолжува да доминира: Четврта пол-позиција во шестите квалификации / ВИДЕО

Продолжува доминацијата на Ferrari во квалификациите

Прочитај повеќе
Верстапен тримфално на првата ГН на Мајами! / ФОТО+ВИДЕО

Верстапен тримфално на првата ГН на Мајами! / ФОТО+ВИДЕО

Холанѓанецот Макс Верстапен е големиот победник на првата во историјата F1 трка за Големата награда на Мајами. Актуелниот светски шампион...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Алонсо ќе го продолжи договорот со Alpine на уште две години?

Алонсо ќе го продолжи договорот со Alpine на уште две години?

Според некои наводи, Шпанецот би можел да остане уште некое време во F1 шампионатот

Прочитај повеќе
Formula 1 следната година ќе тестира донекаде променте формат на квалификиации

Formula 1 следната година ќе тестира донекаде променте формат на квалификиации

Светската автомобилска федерација сака да го намали бројот на гуми што се користат за време на секој ГП викенд во Formula 1

Прочитај повеќе
Стигна и потврдата: Концернот VW влегува во Formula 1

Стигна и потврдата: Концернот VW влегува во Formula 1

Освен економскиот аргумент, очигледно големо влијание за одлуката имало и маркетиншкото влијание на Formula 1

Прочитај повеќе
Рутински триумф на Верстапен, Ferrari спасуваше што може да се спаси во Имола! / ВИДЕО

Рутински триумф на Верстапен, Ferrari спасуваше што може да се спаси во Имола! / ВИДЕО

Актуелниот шампион, Макс Верстапен, доминантно ја освои Големата награда на Емилија Ромања, четвртата трка од овогодинешниот шампионат во Formula 1....
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Карлос Саинц Јуниор во Ferrari до крајот на 2024 година!

Карлос Саинц Јуниор во Ferrari до крајот на 2024 година!

Ferrari на својата официјална веб-страница потврди дека го продолжиле договорот со Карлос Саинц со кој Шпанецот се врзува со тимот од Маранело најмалку до крајот на 2024 година

Прочитај повеќе
Верстапен безбедносното возило Aston Martin Vantage го нарече „желка“

Верстапен безбедносното возило Aston Martin Vantage го нарече „желка“

„Грипот е премал, а безбедносното возило вози пребавно, се движи како желка“, вели Верстапен

Прочитај повеќе

game bài sunwin sunwin web game sunwin

sunwin tài xỉu

sunwin sunwin tài xỉu tải sunwin apk

tải sunwin

sunwin