Лaндо Норис и McLaren најбрзи на првиот ден од вториот предсезонски тест

Лaндо Норис и McLaren најбрзи на првиот ден од вториот предсезонски тест

Вчера во Барселона започна вториот и последен предсезонски тест во Formula 1

Прочитај повеќе
Леклерк: Ривалите на Ferrari ја кријат брзина

Леклерк: Ривалите на Ferrari ја кријат брзина

Чарлс Леклерк верува дека ривалите на Ferrari не ја покажале вистинската брзина на првото предсезонско тестирање во Барселона

Прочитај повеќе
Formula 1: Хулкенберг најбрз на последниот ден од првиот тест во Барселона!

Formula 1: Хулкенберг најбрз на последниот ден од првиот тест во Барселона!

Нико Хулкенберг во Renault го постави најбрзото време на четвртиот и последен ден од првиот предсезонски тест во Барселона

Прочитај повеќе
Историја на Ferrari во 2 минути / ВИДЕО

Историја на Ferrari во 2 минути / ВИДЕО

Ова се некои од најславните моменти на Scuderia

Прочитај повеќе
F1: Ferrari и Леклерк најбрзи на вториот ден од тестирањата во Барселона

F1: Ferrari и Леклерк најбрзи на вториот ден од тестирањата во Барселона

И вториот ден од првото предсезонско тестирање во Барселона доминација на Ferrari!

Прочитај повеќе
Голем ден: 121-ви роденден на Енцо Ферари / ВИДЕО

Голем ден: 121-ви роденден на Енцо Ферари / ВИДЕО

Освен почетокот на акцијата на тест-патеката во Барселона, вчерашниот датум беше голем и поради ншто друго

Прочитај повеќе
Фетел: Не можевме да посакаме подобар ден!

Фетел: Не можевме да посакаме подобар ден!

Фетел извозе 169 круга на патеката Каталуња, што е воедно и најмногу споредено со останатите на патеката

Прочитај повеќе
Фетел најбрз на првиот ден од тестирањата во Барселона!

Фетел најбрз на првиот ден од тестирањата во Барселона!

Воедно, Фетел со неговото Ferrari извозе и најмногу кругови без никакви видливи проблеми

Прочитај повеќе
Ferrari наскоро ќе открие хибриден модел со V8

Ferrari наскоро ќе открие хибриден модел со V8

Италијанскиот производител Ferrari оваа година ќе претстави суперавтомобил со хибриден V8 погон

Прочитај повеќе
Перјаницата на Ferrari во полн сјај

Перјаницата на Ferrari во полн сјај

Повеќето Formula 1 фанови овој ден го чекаа со голема нетрпеливост

Прочитај повеќе