Полека, но сигурно, дизелот заминува во историјата!

Полека, но сигурно, дизелот заминува во историјата!

Автомобилите со дизел-погон стануваат сè помалку пожелни при изборот на нов автомобил во Германија

Прочитај повеќе
Спасувањето на валканите „дизели“ значи и одлична заработка

Спасувањето на валканите „дизели“ значи и одлична заработка

Дизел автомобилите кои испуштаат премногу азотен оксид во атмосферата треба да бидат опремени со хардвер што ќе ја намали неговата емисија

Прочитај повеќе
Америка официјално без дизел понуда за патничките автомобили за 2020 година

Америка официјално без дизел понуда за патничките автомобили за 2020 година

Освен тоа што во Америка бензинот е поевтин од дизелот, се верува дека причината лежи и во цената на самите автомобили

Прочитај повеќе
Дизелски „Star Wars“ – Audi A8, Mercedes E400 или BMW 8-Series? / ВИДЕО

Дизелски „Star Wars“ – Audi A8, Mercedes E400 или BMW 8-Series? / ВИДЕО

Два купе модела и една седан во трка за забрзување

Прочитај повеќе
Oзлогласените дизели или „зелените“ електрични автомобили: Кој повеќе загадува?

Oзлогласените дизели или „зелените“ електрични автомобили: Кој повеќе загадува?

Истражување на една германска реномирана куќа и контра одговор

Прочитај повеќе
Touareg V8 TDI е последниот Volkswagen со соодветниот дизел мотор

Touareg V8 TDI е последниот Volkswagen со соодветниот дизел мотор

Шефот за маркетинг во компанијата го гледа како колекционерски модел

Прочитај повеќе
Дизелската криза ја зголемува цената на еден благороден метал

Дизелската криза ја зголемува цената на еден благороден метал

Од почетокот на годината вредноста на паладиумот е зголемена за 20%

Прочитај повеќе
И по Dieselgate – дизел

И по Dieselgate – дизел

И покрај дизел скандалот и хајката против дизелот, во 2018 година, германскиот Volkswagen минатата година речиси двојно ја зголемил продажбата на автомобили со овој тип на мотор

Прочитај повеќе
Volkswagen: Нов дизел мотор под истрага – 370.000 пред отповик

Volkswagen: Нов дизел мотор под истрага – 370.000 пред отповик

Ако тврдењата се покажат вистинити, од патиштата ќе бидат повлечени најмалку 370.000 Volkswagen возила, објави германскиот Bild am Sonntag

Прочитај повеќе
Германија ги спасува автомобилите со постари дизел агрегати

Германија ги спасува автомобилите со постари дизел агрегати

Владата на Германија одобрила преработка на издувните системи за дизел моторите од постара генерација со цел...

Прочитај повеќе

Uchuu Senkan Tiramisù Specials (https://aniwatch.pro/m/6ozJ) Episode 3

Website https://gogoanime.be: Watch Fruits Basket: The Final gogoanime Episode 13 dubbed anime

Aria the Animation (Dub) (https://animebee.to/m/y95d) Episode 13

Watch anime online for free at AnimeKisa anime online

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/animeflixnl/about

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCivRAHmPwfZOFtm-uLjN0ZA/about