Штотуку е објавен најновиот трејлер за десеттиот дел од франшизата „Fast and Furious“ со времетраење од над 4 минути

Како и претходните трејлери, гледаме многу експлозии, кул автомобили и референци за семејството. Овој пат, сепак, помалку внимание е посветено на разни автомобили и диви акробации. Наместо тоа, поминуваме многу време гледајќи расправии меѓу луѓето. Лети и Шифер (кои ги играат Мишел Родригез и Шарлиз Терон) се впуштаат во тепачка, а ништо подобро не минува ниту повторното обединување помеѓу Хан (Сунг Канг) и Декард (Џејсон Статам).

Да не заборавиме, токму Декард се обиде да го убие Хан уште во третиот филм од франшизата (Tokyo Drift), иако тоа не го дознаваме се до седмото продолжение. Се разбира, Доминик Торето (Вин Дизел) се бори со сите да го зачува неговото семејство безбедно. Тоа не го вклучува само Данте, новиот голем негативец кој го игра Џејсон Момоа.

Секако, нема место за паника за љубителите на автомобили. Додека борбените сцени го заземаат централното место, има и многу моторизирана возбуда. 

Она што веќе од поодамна е познато е дека сагата „Брзи и бесни“ е при крај. Предвиден е уште еден филм, но како директно продолжение на она што се случува во Fast X. 

Дали ликот на покојниот Пол Вокер, Брајан О’Конер, ќе се врати во дигиталниот свет пред да се снима последната сцена? Дали Жизел, која ја игра Гал Гадот во три филма, ќе се врати од мртвите како Хан? Можеби некои од овие прашања ќе бидат одговорени кога Fast X ќе се појави во кината за некој ден.