Официјално – F1 и во Мајами

Официјално – F1 и во Мајами

Градот Мајами го одобри предлогот да биде домаќин на улична трка од Formula 1 шампионатот којa може да дебитира веќе следната сезона

Прочитај повеќе
Formula 1: Нова победа на Хамилтон, Фетел само четврти во Шпанија

Formula 1: Нова победа на Хамилтон, Фетел само четврти во Шпанија

Возачот на Mercedes, Луис Хамилтон, е победник на петтата трка од сезоната – ГН на Шпанија во Барселона

Прочитај повеќе
MotoGP: Голем инцидент и победа на Маркес во Херес

MotoGP: Голем инцидент и победа на Маркес во Херес

Возачот на Repsol Hondа, Марк Маркес е победник на Големата награда на Шпанија која се возеше на патеката во Херес

Прочитај повеќе
Непосакуван старт во Европскиот TCR шампионат за македонските претставници

Непосакуван старт во Европскиот TCR шампионат за македонските претставници

По солидните постигнувања на првата трка во саботата, разочарувачки втор ден и втора трка за македонските претставници на патеката Пол Рикар во Франција на стартот од Европскиот TCR шампионат

Прочитај повеќе
Red Bull преоѓа на мотори на Honda?!

Red Bull преоѓа на мотори на Honda?!

Тимот од Австрија започна преговори со Honda и има време до 15 мај да постигне договор

Прочитај повеќе
Formula 1: уште еден сет на нови правила за следната сезона

Formula 1: уште еден сет на нови правила за следната сезона

Овој пат станува збор за аеродинамиката, а целта на оваа промена е на возачите да им се овозможи да се следат на патеката и да се подобри тркањето

Прочитај повеќе
Луд Formula 1 викенд во Баку: Хамилтон среќно до победата! / ВИДЕО

Луд Formula 1 викенд во Баку: Хамилтон среќно до победата! / ВИДЕО

Британецот Луис Хамилтон победи на трката за Големата награда на Азербејџан во Баку, пред Кими Раиконен и Серхио Перес

Прочитај повеќе
Во Porsche размислуваат за влез во Formula 1

Во Porsche размислуваат за влез во Formula 1

Германскиот производител на спортски автомобили Porsche размислува да влезе во Formula 1 од 2021 година

Прочитај повеќе
Три големи промени во Formula 1 веќе од следната сезона

Три големи промени во Formula 1 веќе од следната сезона

Меѓу нив има добра вест за потешките возачи, одредени правила во однос на безбедноста и ново правило кое се однесува на максималната количина на гориво во болидите

Прочитај повеќе
Formula 1 Кина 2018: Прва сезонска победа за Рикиардо и Red Bull

Formula 1 Кина 2018: Прва сезонска победа за Рикиардо и Red Bull

Ова е прва победа на Red Bull во Кина по 2010 година

Прочитај повеќе