ГН на САД: Верстапен подобар во тактичката битка со Хамилтон во Остин / ФОТО+ВИДЕО

ГН на САД: Верстапен подобар во тактичката битка со Хамилтон во Остин / ФОТО+ВИДЕО

Подиумот во Остин го допoлни Серхио Перез, вториот возач на Red Bull

Прочитај повеќе
ГН на Турција: Изјави и реакции по трката, анализи… / ФОТО+ВИДЕО

ГН на Турција: Изјави и реакции по трката, анализи… / ФОТО+ВИДЕО

Валтери Ботас во Mercedes со мирно возење ја освои интересната трка за ГН на Турција. Второто место му припадна на Макс Верстапен во Red Bull, а подиумот го комплетираше неговиот тимски колега Серхио Перез

Прочитај повеќе
Formula 1: Доминантна победа на Ботас на Големата награда на Турција / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1: Доминантна победа на Ботас на Големата награда на Турција / ФОТО+ВИДЕО

Возачот на Mercedes целата трка ja помина на првото место за прва победа по пауза од една година

Прочитај повеќе
Formula 1: Верстапен на ГН на Русија ќе стартува од последното место

Formula 1: Верстапен на ГН на Русија ќе стартува од последното место

Веста, која беше некако очекувана, стана и официјална за време на вториот слободен тренинг за Големата награда на Русија

Прочитај повеќе
Три места казна за Верстапен на Руското ГП поради судирот со Хамилтон!

Три места казна за Верстапен на Руското ГП поради судирот со Хамилтон!

Судиската комисија по истрагата по трката утврди дека Макс Верстапен е главниот виновник за судирот со Луис Хамилтон

Прочитај повеќе
Formula 1: Изјави по трката во Зандворт за ГН на Холандија / ВИДЕО

Formula 1: Изјави по трката во Зандворт за ГН на Холандија / ВИДЕО

На првото ГП на Холандија од 1985 година, победата му припадна на фаворитот и миленик на домашната публика, Макс Верстапен...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
ГН на Холандија: Верстапен доминантно на домашен терен / ФОТО+ВИДЕО

ГН на Холандија: Верстапен доминантно на домашен терен / ФОТО+ВИДЕО

На првото ГП на Холандија од 1985 година, победата му припадна на фаворитот и миленик на домашната публика, Макс Верстапен во Red Bull, со што повторно го презеде водството во шампионатот

Прочитај повеќе
Верстапен подобар од Хамилтон на домашно тло во квалификациите за ГН на Холандија / ВИДЕО

Верстапен подобар од Хамилтон на домашно тло во квалификациите за ГН на Холандија / ВИДЕО

Разликата помеѓу првите двајца на крајот од квалификациите беше само 38 илјадити делови од секундата

Прочитај повеќе
ГН на Белгија 2021: Верстапен победник на најкратката трка во историјата на Formula 1 / РЕЗУЛТАТИ, HIGHLIGHTS, ИЗЈАВИ, ВИДЕО…

ГН на Белгија 2021: Верстапен победник на најкратката трка во историјата на Formula 1 / РЕЗУЛТАТИ, HIGHLIGHTS, ИЗЈАВИ, ВИДЕО…

Временската прогноза за тркачкиот викенд во Белгија беше без грешка, па така по саботните долги и врнежливи квалификации слична и полоша ситуација имавме и на неделната трка во Спа-Франкошамп

Прочитај повеќе
Хаотична сабота во Белгија: Верстапен најбрз по стравичниот инцидент на Норис од McLaren / ВИДЕО

Хаотична сабота во Белгија: Верстапен најбрз по стравичниот инцидент на Норис од McLaren / ВИДЕО

Холанѓанецот ја освои пол-позицијата за денешната трка за ГН на Белгија на сесија која се возеше под дожд и за време на која го видовме големиот инцидент на Ландо Норис, но и феноменалното возење на Џорџ Расел

Прочитај повеќе

watch anime free. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 10

AnimeDao Naruto (Dub) Episode 213

AnimeDao Kiss x Sis (TV)

anime streaming That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

anime stream Attack on Titan Season 2