Formula 1: Хамилтон без грешка од почеток доо крај, Алонсо на подиумот во Катар! / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1: Хамилтон без грешка од почеток доо крај, Алонсо на подиумот во Катар! / ФОТО+ВИДЕО

Актуелниот шампион и возач на Mercedes, Британецот Луис Хамилтон, триумфираше на историската прва трка за Големата награда на Катар, што се возеше како 20-та трка од овогодинешниот шампионат во Formula 1

Прочитај повеќе
Спектакуларно: Феноменалниот Хамилтон фуриозно до победа во Бразил! / ФОТО+ВИДЕО

Спектакуларно: Феноменалниот Хамилтон фуриозно до победа во Бразил! / ФОТО+ВИДЕО

Британецот сензационално го освои Бразилското ГП. Елегантниот последен маневар ги воодушеви гледачите и предизвика експлозија од емоции кај Тото Волф

Прочитај повеќе
ГН на Мексико 2021: Верстапен доминантно до победата, Перез трет за фешта на трибините! / ФОТО+ВИДЕО

ГН на Мексико 2021: Верстапен доминантно до победата, Перез трет за фешта на трибините! / ФОТО+ВИДЕО

Ова беше трета победа за младиот Холанѓанец на патеката во Мексико Сити, деветта оваа сезона, а 19-та во кариерата

Прочитај повеќе
ГН на САД: Верстапен подобар во тактичката битка со Хамилтон во Остин / ФОТО+ВИДЕО

ГН на САД: Верстапен подобар во тактичката битка со Хамилтон во Остин / ФОТО+ВИДЕО

Подиумот во Остин го допoлни Серхио Перез, вториот возач на Red Bull

Прочитај повеќе
ГН на Турција: Изјави и реакции по трката, анализи… / ФОТО+ВИДЕО

ГН на Турција: Изјави и реакции по трката, анализи… / ФОТО+ВИДЕО

Валтери Ботас во Mercedes со мирно возење ја освои интересната трка за ГН на Турција. Второто место му припадна на Макс Верстапен во Red Bull, а подиумот го комплетираше неговиот тимски колега Серхио Перез

Прочитај повеќе
Formula 1: Доминантна победа на Ботас на Големата награда на Турција / ФОТО+ВИДЕО

Formula 1: Доминантна победа на Ботас на Големата награда на Турција / ФОТО+ВИДЕО

Возачот на Mercedes целата трка ja помина на првото место за прва победа по пауза од една година

Прочитај повеќе
Formula 1: Верстапен на ГН на Русија ќе стартува од последното место

Formula 1: Верстапен на ГН на Русија ќе стартува од последното место

Веста, која беше некако очекувана, стана и официјална за време на вториот слободен тренинг за Големата награда на Русија

Прочитај повеќе
Три места казна за Верстапен на Руското ГП поради судирот со Хамилтон!

Три места казна за Верстапен на Руското ГП поради судирот со Хамилтон!

Судиската комисија по истрагата по трката утврди дека Макс Верстапен е главниот виновник за судирот со Луис Хамилтон

Прочитај повеќе
Formula 1: Изјави по трката во Зандворт за ГН на Холандија / ВИДЕО

Formula 1: Изјави по трката во Зандворт за ГН на Холандија / ВИДЕО

На првото ГП на Холандија од 1985 година, победата му припадна на фаворитот и миленик на домашната публика, Макс Верстапен...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
ГН на Холандија: Верстапен доминантно на домашен терен / ФОТО+ВИДЕО

ГН на Холандија: Верстапен доминантно на домашен терен / ФОТО+ВИДЕО

На првото ГП на Холандија од 1985 година, победата му припадна на фаворитот и миленик на домашната публика, Макс Верстапен во Red Bull, со што повторно го презеде водството во шампионатот

Прочитај повеќе

Gurren Lagann (Dub) (https://animedao.nl/m/5VEA) Episode 27

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG Episode 26

Website https://wcostream.cc: Watch Mobile Suit Gundam: The Origin - Advent of the Red Comet wcostream Episode 13 wcostream one piece

Glamorous Heroes (https://animebee.to/m/mk3v) Episode 10

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/kissanimemx

Hikingproject: https://www.hikingproject.com/user/201168050/gogoanime-lol