Formula 1: нов рок за добавувачите на менувачи

Formula 1: нов рок за добавувачите на менувачи

Fia го продолжи рокoт за поднесување на понуди од идните добавувачи на менувачи во Formula 1 за 2021 година

Прочитај повеќе
Formula 1 го загуби Чарли Вајтинг

Formula 1 го загуби Чарли Вајтинг

Пред почетокот на новата сезона во Formula 1, спортот спортот го затекна една лоша вест

Прочитај повеќе
Шампионот не ја одобрува новата географија на Formula 1

Шампионот не ја одобрува новата географија на Formula 1

Хамилтон сака повеќе стартови во земји каде што има реален интерес

Прочитај повеќе
Formula 1: Трката за Големата награда на Мајами од 2020 година!

Formula 1: Трката за Големата награда на Мајами од 2020 година!

Договор помеѓу FIA и претставниците на Мајами за одржување на трката во тој град следната сезона сеуште не е постигнат, па затоа...

Прочитај повеќе
Три големи промени во Formula 1 веќе од следната сезона

Три големи промени во Formula 1 веќе од следната сезона

Меѓу нив има добра вест за потешките возачи, одредени правила во однос на безбедноста и ново правило кое се однесува на максималната количина на гориво во болидите

Прочитај повеќе
Formula 1 сепак со „грид“ девојки?!

Formula 1 сепак со „грид“ девојки?!

Како што стојат засега работите, до крајот на тековната сезона, сепак на некои трки, се враќаат „грид“ девојките

Прочитај повеќе
Ferrari казнет со 50.000 евра за инцидентот во Бахреин

Ferrari казнет со 50.000 евра за инцидентот во Бахреин

Инцидентот се случи при второто второто влегување на Кими Раиконен на боксот

Прочитај повеќе