ЕУ побарал од Volkswagen да исплати отштета на сите купувачи поради аферата „дизелгејт“

ЕУ побарал од Volkswagen да исплати отштета на сите купувачи поради аферата „дизелгејт“

Volkswagen веќе се согласил да плати надомест но само за клиентите кои живееле во Германија за време на купувањето

Прочитај повеќе
Дизелгејт втор дел, овој пат во Франција

Дизелгејт втор дел, овој пат во Франција

Скандалот со дизел моторите на Volkswagen во САД од 2015 година доби неочекувано продолжение во Франција, откако судот во Париз покрена истрага против неколку производители

Прочитај повеќе
Volkswagen бара отштета од милијарда евра од поранешниот извршен директор

Volkswagen бара отштета од милијарда евра од поранешниот извршен директор

Ова е најголемата сума досега побарана од еден шеф на управен одбор во Германија

Прочитај повеќе
Извинување на Volkswagen за Dieselgate или само добар спин?

Извинување на Volkswagen за Dieselgate или само добар спин?

Volkswagen стои зад една од најголемите афери во историјата на автомобилската индустрија. Денес...

Прочитај повеќе
И по Dieselgate – дизел

И по Dieselgate – дизел

И покрај дизел скандалот и хајката против дизелот, во 2018 година, германскиот Volkswagen минатата година речиси двојно ја зголемил продажбата на автомобили со овој тип на мотор

Прочитај повеќе
Нови губитоци за Volkswagen Group, правен конфликт помеѓу VW и Porsche…

Нови губитоци за Volkswagen Group, правен конфликт помеѓу VW и Porsche…

Се ближи 15 ноември кога започнува законската обврска за зимски гуми, што често значи и менување на фелните

Прочитај повеќе
Мамел и Opel, па сега мора да отповика 100.000 автомобили

Мамел и Opel, па сега мора да отповика 100.000 автомобили

Откако полицијата и државното правобранителство направиле претстрес на фабриката во Риселсхајм, на Opel му е наредено да отповика повеќе од 100.000 автомобили

Прочитај повеќе
Производителите на автомобили повторно мамат на тестовите за штетни емисии

Производителите на автомобили повторно мамат на тестовите за штетни емисии

Интересно, овој пат во спротивна насока!

Прочитај повеќе
Како Германците планираат да ги избегнат дизел забраните?

Како Германците планираат да ги избегнат дизел забраните?

Благодарение на коалициониот договор помеѓу германските политички партии CDU, CSU и SPD, до крајот на септември оваа година ќе биде донесена одлука за која се очекува...

Прочитај повеќе
Додека некои се откажуваат од дизелите, тие развиваат нов

Додека некои се откажуваат од дизелите, тие развиваат нов

Популарноста на дизел моторите секојдневно се намалува, а голем број на производители се ослободуваат од овие агрегати во нивната понуда, но...

Прочитај повеќе

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 20

Bleach

english dubbed anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

Attack on Titan (Dub)

AnimeDao Your Lie in April