SUV моделите се закана за флотната емисија на гасови

SUV моделите се закана за флотната емисија на гасови

ЕУ постави амбициозни цели во врска со флотната емисија на штетни гасови, но SUV моделите кои трошат повеќе гориво поради нивната големина, а со тоа и испуштаат повеќе гасови, загрозуваат одредени брендови

Прочитај повеќе
Puma е новиот адут на Ford на македонскиот пазар

Puma е новиот адут на Ford на македонскиот пазар

Новиот адут на Ford во кросовер сегментот достапен за македонските купувачи

Прочитај повеќе
И кросоверот Кia XCeed се закити со Red Dot награда за дизајн

И кросоверот Кia XCeed се закити со Red Dot награда за дизајн

Интересно, досега сите четири члена на семејството Ceed се добитници на Red Dot награда за дизајн

Прочитај повеќе
Cupra Formentor – првиот самостоен модел на шпанската марка / ФОТО+ВИДЕО

Cupra Formentor – првиот самостоен модел на шпанската марка / ФОТО+ВИДЕО

Formentor и официјално првиот самостоен модел на новата автомобилска марка Cupra

Прочитај повеќе
Возевме: Toyota RAV4 2.5 Hybrid

Возевме: Toyota RAV4 2.5 Hybrid

Новиот RAV4. 100% SUV, 100% Hybrid.

Прочитај повеќе
Mahindra KUV100 – Најевтиниот SUV во Европа достапен и на македонскиот пазар!

Mahindra KUV100 – Најевтиниот SUV во Европа достапен и на македонскиот пазар!

Малиот индиски теренец, дизајниран од дизајнерскиот гигант Pininfarina чија улога во тоа Mahindra да стане најбрзо растечка компанија во Европа е огромна, пристигна на македонскиот пазар по почетна цена од 10,990 евра

Прочитај повеќе
Возевме: Kia Xceed 1.4 T-GDI 140 Launch Edition

Возевме: Kia Xceed 1.4 T-GDI 140 Launch Edition

Урбан и безбеден кросовер

Прочитај повеќе
Toyota подготвува нов мал SUV / crossover за европскиот пазар

Toyota подготвува нов мал SUV / crossover за европскиот пазар

Toyota ќе се приклучи на растечкиот сегмент на мали SUV / crossover модели со нов модел, базиран на платформата на Yaris

Прочитај повеќе
Возевме: Ford EcoSport 1.5 TDCI/125 Titanium

Возевме: Ford EcoSport 1.5 TDCI/125 Titanium

Ford Ecosport на европскиот пазар е веќе четири години, а со последната рестилизација стана и вистински европски модел, бидејќи сега доаѓа од фабриката на Ford во Крајова, Романија

Прочитај повеќе
Големата популарност на SUV моделите, причина за се поголемите емисии на CO2

Големата популарност на SUV моделите, причина за се поголемите емисии на CO2

Просечнaта емисија на јаглерод диоксид која ја испуштаат патничките автомобили во Европа во последните години постојано расте, наместо да се намалува

Прочитај повеќе

Yashahime: Princess Half-Demon Episode 15 at AnimeHeaven animeheavenru

Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 12 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime online