Во трката за забрзување учествуваат Lamborghini Urus, Ferrari California, Porsche 911, Mercedes-AMG GT и McLaren 570S

Новиот електричен модел на Kia, EV6, се натпреварува во трка за забрзување против Lamborghini Urus, Ferrari California, Porsche 911, Mercedes-AMG GT и McLaren 570S. За трката е избрана врвната верзија на моделот со додаток GT во името, која развива 585 КС. Од 0 до 100 km/h забрзува за 3,5 секунди и достигнува максимална брзина од 260 km/h.

Во теорија, шансите за сите автомобили се приближно исти. McLaren 570S се потпира на мотор од 570 КС, забрзувајќи до 100 km/h од место за 3,2 секунди. Mercedes-AMG GT располага со 462 КС под хаубата и до 100 km/h стигнува за 4 секунди.

Lamborghini Urus е опремен со V8 со 650 КС и до 100 km/h забрзува за 3,6 секунди. Истото време му е потребно и на Ferrari California, чиј мотор има 560 КС. Видеото не открива која верзија на Porsche 911 е во трка, но може да се претпостави дека неговите карактеристики не се разликуваат многу од оние на другите.

Четири од пет суперавтомобили губат од Kia EV6 GT. Кој е тој единствениот подобар, останува да видите во приложеното видео.

Loading...

Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 14 at KissAnime kissanimefree

My Hero Academia 2 (https://animefreak.ws/m/e8Lv) Episode 25 at AnimeFreak old animefreak