Голем тест во кој се споредува опсегот на тестираните електрични автомобили / ВИДЕО

Голем тест во кој се споредува опсегот на тестираните електрични автомобили / ВИДЕО

Сакале или не, електричните автомобили се иднината

Прочитај повеќе
Корејците во офанзива: По Sportage, Kia ја претстави целосно новата генерација на моделот Niro

Корејците во офанзива: По Sportage, Kia ја претстави целосно новата генерација на моделот Niro

Шест години по лансирањето на првата генерација и три по редизајнот, Kia официјално ја претстави целосно новата, втора генерација на моделот Niro

Прочитај повеќе
Со официјалeн тизер Kia го најави новиот Niro кој ќе биде поатрактивен од било кога / ВИДЕО

Со официјалeн тизер Kia го најави новиот Niro кој ќе биде поатрактивен од било кога / ВИДЕО

Новиот Kia Niro со препознатлив светлосен потпис се очекува да се нуди во PHEV и EV верзии

Прочитај повеќе
Kia EV9 Concept, електричен теренец со три седишта како најава за серискиот модел / ФОТО+ВИДЕО

Kia EV9 Concept, електричен теренец со три седишта како најава за серискиот модел / ФОТО+ВИДЕО

Се очекува ублажување на сите карактеристики кај серискиот модел, а EV9 на крајот треба да стане EV SUV предводник на Kia

Прочитај повеќе
Ова се најдобрите ТОП 5 електрични автомобили на пазарот

Ова се најдобрите ТОП 5 електрични автомобили на пазарот

Електричните автомобили се на врвот на технолошкиот развој, но дали тоа ги прави повеќе или помалку склони кон грешки и кои се моделите со најмногу и најмалку проблеми?

Прочитај повеќе
Kia ќе стане чисто електричен бренд до 2035 година

Kia ќе стане чисто електричен бренд до 2035 година

На почетокот на септември, Hyundai ги објави своите планови за повлекување на моторите со внатрешно согорување во Европа до средината на следната деценија

Прочитај повеќе
Американците се дарежливи: свиркачот кој пријавил грешка на автомобилите Hyundai и Kia добил огромна парична награда

Американците се дарежливи: свиркачот кој пријавил грешка на автомобилите Hyundai и Kia добил огромна парична награда

Националната управа за безбедност на патиштата (NHTSA) објави дека за прв пат платила награда на свиркач кој пријавил грешка на автомобилите

Прочитај повеќе
Започна производството на новиот Kia Sportage. Наскоро ќе бидат познати и цените

Започна производството на новиот Kia Sportage. Наскоро ќе бидат познати и цените

Стартуваше производството на петтата генерација на Kia Sportage во фабриката во Жилина, Словачка

Прочитај повеќе
Споредбен тест: Tesla Model Y vs Hyundai Ioniq 5 vs Kia EV6 / ВИДЕО

Споредбен тест: Tesla Model Y vs Hyundai Ioniq 5 vs Kia EV6 / ВИДЕО

Прочитај повеќе
Европа го запозна новиот Kia Sportage! / ФОТО+ВИДЕО

Европа го запозна новиот Kia Sportage! / ФОТО+ВИДЕО

Премиерата беше виртуелна, а во живо ќе може да се види на престојниот авто салон во Минхен овој месец.

Прочитај повеќе

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 6

stream anime online Attack on Titan Season 2 (Dub)

AnimeDao JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 34

online anime Attack on Titan Season 2

Dragon Ball Super (Dub) Episode 129