Фетел најбрз на првиот ден од тестирањата во Барселона!

Фетел најбрз на првиот ден од тестирањата во Барселона!

Воедно, Фетел со неговото Ferrari извозе и најмногу кругови без никакви видливи проблеми

Прочитај повеќе
McLaren се уште не е сигурен чие гориво ќе користи на почетокот од сезоната

McLaren се уште не е сигурен чие гориво ќе користи на почетокот од сезоната

McLaren би можел да го одложи преоѓањето на гориво на Petrobras

Прочитај повеќе
Враќањето на Алонсо можно и во 2019 година?!

Враќањето на Алонсо можно и во 2019 година?!

Двојниот светски шампион Фернандо Алонсо повторно може да биде член на McLaren, но само како...

Прочитај повеќе
Оваа година нема да биде „сега или никогаш“, вели шефот на McLaren

Оваа година нема да биде „сега или никогаш“, вели шефот на McLaren

Тимот на McLaren скромно скромно влегува во следната сезона, со главна цел напредок и успешна промена на стигмата која се врти околу името на McLaren последниве години

Прочитај повеќе
Дали McLaren има болид за враќање во врвот – претставен MCL34!

Дали McLaren има болид за враќање во врвот – претставен MCL34!

Тимот на McLaren во базата во Вокинг го претстави болидот за новата сезона - MCL34

Прочитај повеќе
Новиот McLaren е многу поинаков, вели Сајнц

Новиот McLaren е многу поинаков, вели Сајнц

Карлос Сајнц коментира и за шансите Алонсо да се врати

Прочитај повеќе
Top Gear листа на најмоќни автомобили во 2018 година

Top Gear листа на најмоќни автомобили во 2018 година

Автомобилското телевисиско шоу Top Gear на британскиот BBC ги избра најбрзите и најмоќните автомобили во 2018 година

Прочитај повеќе
Уникатен McLaren P1 во чест на првата титула на Аиртон Сена во Formula 1

Уникатен McLaren P1 во чест на првата титула на Аиртон Сена во Formula 1

McLaren Special Operations (MSO) во чест на првата титула на легендарниот F1 возач Аиртон Сена во 1998 година претстави уникатен P1 GTR

Прочитај повеќе
Formula 1: Хамилтон стави печат на сезоната

Formula 1: Хамилтон стави печат на сезоната

Луис Хамилтон, старо-новиот шампион во Formula 1, сезоната ја заврши на најдобар начин – со победа на Големата награда на Обединетите Арапски Еми

Прочитај повеќе
Битка од 6 милиони долари – кој суперавтомобил има најдобар звук? / ВИДЕО

Битка од 6 милиони долари – кој суперавтомобил има најдобар звук? / ВИДЕО

„Битката на ауспуси“ вклучува 5 суперавтомобили и најбрзиот кросовер на планетата

Прочитај повеќе