Може ли некој да ги засени VW и Дарт Вејдер?

Може ли некој да ги засени VW и Дарт Вејдер?

Првиот викенд во февруари традиционално е резервиран за најголемиот спортски настан во САД, а покрај играчите на американскиот фудбал, автомобилите често се во центарот на вниманието

Прочитај повеќе
Biski – половина скутер, половина џетски! / ВИДЕО

Biski – половина скутер, половина џетски! / ВИДЕО

Ново возило кое се притискање на едно копче од скутер се претвора во џет ски

Прочитај повеќе
Наследникот на Rimac Concept_One дебитира во Женева / ВИДЕО

Наследникот на Rimac Concept_One дебитира во Женева / ВИДЕО

Компанијата Rimac Automobili на интернет пушти ново тизер видео на кое делумно се гледа наследникот на Concept_One, кој официјално ќе...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Историјата на Lamborghini: од 1963 350 GT до Urus во 2018 година / ВИДЕО

Историјата на Lamborghini: од 1963 350 GT до Urus во 2018 година / ВИДЕО

Компанијата Lamborghini зад себе има 55 години од своето постоење

Прочитај повеќе
И автомобилските таблички ќе бидат дигитални / ВИДЕО

И автомобилските таблички ќе бидат дигитални / ВИДЕО

Во текот на 2018 година, дигиталните регистарски таблички ќе пристигнат на патиштата во Калифорнија, а потоа и во остатокот од САД

Прочитај повеќе
Официјално деби на BMW X2 во Детроит

Официјално деби на BMW X2 во Детроит

BMW ги избра САД и срцето на автомобилската индустрија во Детроит за прва изложбена премиера на моделот

Прочитај повеќе
Нови Mercedes AMG модели со лесен хибриден погон / ФОТО+ВИДЕО

Нови Mercedes AMG модели со лесен хибриден погон / ФОТО+ВИДЕО

Mercedes претстави серија на AMG 53 модели, која ги вклучува новите CLS, E-Class Coupe и E-Class cabrio

Прочитај повеќе
Светска премиера за Hyundai Veloster за 2018 година / ФОТО+ВИДЕО

Светска премиера за Hyundai Veloster за 2018 година / ФОТО+ВИДЕО

Hyundai на автомобилското шоу во Детроит ја претстави втората генерација на купе моделот Veloster

Прочитај повеќе
Официјално: Новиот Jeep Cherokee / ФОТО+ВИДЕО

Официјално: Новиот Jeep Cherokee / ФОТО+ВИДЕО

Освежениот Jeep Cherokee за 2019 година официјално е претставен на автомобилскиот саем во Детроит

Прочитај повеќе
Кога ќе заглавиш во снег, тука е Tesla! / ВИДЕО

Кога ќе заглавиш во снег, тука е Tesla! / ВИДЕО

Снежното невреме кое го зафати САД носи и фантастична реклама за Tesla, поточно нејзиниот Model X

Прочитај повеќе