Сите 599 примероци прво биле понудени на колекционерите и сопствениците на серијата „Icona“, па може да се смета дека моделот е распродаден

Ferrari официјално го претстави својот најнов модел во ограничена едиција наречена Daytona SP3, кој воедно е трет член од серијата „Icona“ по Monza SP1 и SP2 во 2018 година. Спектакуларниот суперавтомобил е направен во чест на историската 1-2-3 победа на Ferrari на трката 24 часа Дејтона во 1967 година.

Се напојува со најмоќниот мотор со внатрешно согорување кој Ferrari некогаш го има произведено, сместен централно под ниската аеродинамична каросерија со „тарга“ отвор над кокпитот.

Генерално, Daytona SP3 изгледа како LaFerrari Aperta, но со целосно редизајнирана каросерија потпишана од Флавиус Манцони и неговиот тим. Дизајнерите биле инспирирани од заоблените форми на фантастичните тркачки модели P3/4, P330 и 412P кои доминираа во Дејтона во 60-тите години, но модерниот хиперавтомобил има значително поагресивни перформанси со поостри рабови.

Напред се издвојуваат сплитерот и карактеристичните браници изведени според моделот 330 P4 (1967), додека остриот „нос“ се наоѓа пониско од испакнатите браници кои потсетуваат на поранешните тркачки автомобили на Ferrari.

Предните LED светла имаат сложена структура и еден вид „поп-ап“ механизам со „капаци“ кои се вовлекуваат, повторно упатувајќи на минатите модели. Профилот на лептир врати работи моќно и е инспириран од 512 S (1969-1970).

Заобленото ветробранско стакло и ретровизорите поставени на калниците придонесуваат за егзотичниот изглед, а во исто време помагаат и на аеродинамиката. Благодарение на отворите поставени на вратите, нема потреба од традиционални странични отвори, што овозможува почист дизајн на заоблените задни браници. Специјалните алуминиумски тркала со пет краци се опремени со специјални гуми Pirelli P Zero Corsa развиени само за SP3 Dayton.

Задниот дел е веројатно најспецијалниот дел од автомобилот кој изгледа како концепт автомобил и изгледа „ретро“.

Аеродинамиката одиграла клучна улога во развојот на SP3 Daytone, а Ferrari тврди дека има „највисоко ниво на пасивна аеро-ефикасност“ меѓу сите нивни модели. Ова е постигнато благодарение на иновативните решенија за ефикасно управување со дисипацијата на топлина од механичките компоненти, заедно со паметниот дизајн за ладење и потисок.

Во внатрешноста, две фиксирани спортски седишта се спојуваат над централниот тунел и се протегаат на страничните прагови со интересен тапацир кој се усогласува со околните орнаменти. Овој дизајн бил инспириран од тркачките автомобили од 60-тите во кои возачот седел на „перничиња“ директно прикачени на шасијата. Навистина, позицијата на возење е пониска и понаклонета во споредба со другите модели на Ferrari, слично на тркачките едноседи.

Во кокпитот доминира 16-инчната заоблена дигитална инструмент табла со инфо-забавен систем. Воланот изгледа сосема слично на оној на LaFerrari и интегрирани копчиња кои му овозможуваат на возачот пристап до 80 проценти од функциите на возилото без да ги тргне рацете од него, додека „лостот“ за менувачот е минималистички. .

За разлика од LaFerrari, Daytona SP3 со кој дели монокок, нема хибриден погон, туку „стара школа“ односно атмосферски 6.5-литарски V12 мотор со цилиндри од 65 степени (F140HC) базирани на машина позната од 812 Competizione. модел, но со целосно преработен довод и издув.

Моделот испорачува дури 840 КС и 679 Nm максимален вртежен момент при 7250/мин, што е најмоќниот мотор со внатрешно согорување на Ferrari досега. Црвеното поле на скалата на овој мотор започнува со 9500 / мин, моќта се испраќа до задната оска преку 7-брзински менувач со двојна спојка „F1“ со помош на диференцијал со ограничено пролизгување.

Перформансите се фантастични: Daytona SP3 забрзува до 100 km/h од место за 2,85 секунди, до 200 km/h за 7,4 секунди и вози до максимални 340 km/h. Секако многу импресивно за мотор кој не е електричен или потпомогнат од електрификација.

На крајот, овој модел ќе биде направен во само 599 примероци по цена од 2 милиони евра без давачки. Конечно, 499 примероци се веќе продадени на сопствениците на Monza, а преостанатите 100 најпрвин им бile понудени на колекционерите на Ferrari, па новото фантастично Ferrari е всушност веќе распродадено …

Website https://animedao.nl: Watch Legend of the Galactic Heroes: Die Neue These Second Part 2 (Dub) animedao Episode 4 my hero academia heroes rising animedao

AnimeFLV: Sailor Moon S Movie: Hearts in Ice (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk animes online

https://animetv.cc boruto anime tv

Majestic Prince: Wings to the Future (Dub) Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch Ozmafia!! aniwatch Episode 12 watch anime dub