Нова соработка во автомобилската индустрија

Нова соработка во автомобилската индустрија

Suzuki, Subaru, Daihatsu, Toyota и Mazda подготвуваат нешто ново

Прочитај повеќе
Google Maps ги менува навиките – до целта по еколошки пат

Google Maps ги менува навиките – до целта по еколошки пат

Една од најпопуларните апликации за навигација, Google Maps, воведува новини

Прочитај повеќе
Нов метод за претворање на пластиката во гориво

Нов метод за претворање на пластиката во гориво

Една од лошите вести на денешницата е дека загадувањето со пластика е сеприсутно, како и дека индустријата за рециклирање на...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Нов елегантен безжичен звучник од Porsche Design

Нов елегантен безжичен звучник од Porsche Design

Врвен аудио квалитет комбиниран со модерна, елегантна дизајнерска естетика - тоа е новиот безжичен звучник PDS50 дизајниран од Porsche Design

Прочитај повеќе
2022 Mercedes EQS – Најимпресивните нови технологии / ВИДЕО

2022 Mercedes EQS – Најимпресивните нови технологии / ВИДЕО

Mercedes-Benz конечно го тргне превезот од својот нов електричен седан, моделот EQS. Оваа луксузна машина со целосна големина, до 516...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Huawei инвестира една милијарда долари во автомобилскиот бизнис

Huawei инвестира една милијарда долари во автомобилскиот бизнис

Кинескиот Huawei најави дека ќе инвестира дури милијарда долари во развој на електрични автомобили и системи за автономно возење

Прочитај повеќе
Mercedes-Benz EQS: Дали знаете за што служи капакот покрај предниот лев калник?

Mercedes-Benz EQS: Дали знаете за што служи капакот покрај предниот лев калник?

Пред да започнат да се вртат разноразни приказни за тој дел од возилото, Mercedes објасни сè

Прочитај повеќе
Polestar си постави цел – климатски неутрален модел до 2030 година

Polestar си постави цел – климатски неутрален модел до 2030 година

Намерата или поточно целта е објавена на презентацијата на годишниот финансиски извештај, од страна на генералниот директор на компанијата, Томас Ингенлат

Прочитај повеќе
Нов тип на тркала: ја менуваат формата како оригами / ВИДЕО

Нов тип на тркала: ја менуваат формата како оригами / ВИДЕО

Претпоставката е дека ќе брзо ќе влезат во употреба!

Прочитај повеќе
Toyota подготвена со сопствен автопилот од второ ниво / ФОТО+ВИДЕО

Toyota подготвена со сопствен автопилот од второ ниво / ФОТО+ВИДЕО

Системот дебитира во Lexus LS и водородниот Mirai

Прочитај повеќе

AnimeTV animetvs: Watch DARLING in the FRANXX Episode 14 (https://animetv.cc/m/dmOP/ep-14)

4Anime 4anime discord: Watch My Hero Academia Episode 10