Formula 1: Ден за паметење за Чарлс Леклерк

Formula 1: Ден за паметење за Чарлс Леклерк

Најбрзиот круг на квалификациите за утрешната ГН на Бахреин го извозе Чарлс Леклерк во болидот на Ferrari

Прочитај повеќе
Formula 1: На ред 15-та пустинска битка во Бахреин

Formula 1: На ред 15-та пустинска битка во Бахреин

По трите слободни тренинзи кои се одржаа во приближно исти услови во кои ќе се одржи и трката, се чини дека најблиску до победата е тимот на Ferrari

Прочитај повеќе
F1 Aвстралија ГП: Валтери Ботас импресивен на стартот од сезоната / ФОТО+ВИДЕО

F1 Aвстралија ГП: Валтери Ботас импресивен на стартот од сезоната / ФОТО+ВИДЕО

Валтери Ботас со Mercedes е големиот победник на 35-то издание на ГН на Австралија (24-то во Мелбурн) и првата трка од јубилејната 70-та сезона во Formula

Прочитај повеќе
Чејс Кери: Нови тимови покажуваат интерес за влез во Formula 1

Чејс Кери: Нови тимови покажуваат интерес за влез во Formula 1

Условот е Liberty Media до 2021 година да направи се што може за да го направи спортот поконкурентен и попривлечен

Прочитај повеќе
Formula 1: нов рок за добавувачите на менувачи

Formula 1: нов рок за добавувачите на менувачи

Fia го продолжи рокoт за поднесување на понуди од идните добавувачи на менувачи во Formula 1 за 2021 година

Прочитај повеќе
Шеста по ред пол позиција за Луис Хамилтон на Австралиското ГП!

Шеста по ред пол позиција за Луис Хамилтон на Австралиското ГП!

Првите квалификациии во новата сезона од Formula 1 се завршени, а најмногу причина да славење имаат во тимот на Mercedes

Прочитај повеќе
Најава: со ГН на Австралија започнува новата F1 сезона / ВИДЕО

Најава: со ГН на Австралија започнува новата F1 сезона / ВИДЕО

Викендот кој фановите желно го чекаа конечно пристигна!

Прочитај повеќе
Возачите на Formula 1 се простуваат од Чарли Вајтинг

Возачите на Formula 1 се простуваат од Чарли Вајтинг

Светот на Formula 1 остана во шок само еден ден пред првиот слободен тренинг за ГН на Австралија

Прочитај повеќе
Formula 1 го загуби Чарли Вајтинг

Formula 1 го загуби Чарли Вајтинг

Пред почетокот на новата сезона во Formula 1, спортот спортот го затекна една лоша вест

Прочитај повеќе
Liberty Media го обвинува Еклстоун за проблемите во F1 календарот

Liberty Media го обвинува Еклстоун за проблемите во F1 календарот

Извршниот директор на Либерти Медиа, Грег Мафеи, го обвини Берни Еклстоун за некои „стари гревови“ за односот на организаторите на трките

Прочитај повеќе