Volkswagen во Волфсбург ќе произведe ист број автомобили како во 1958 година

Volkswagen во Волфсбург ќе произведe ист број автомобили како во 1958 година

Далеку е 1958 година, време пред автоматизација на производствените процеси, роботи, зголемување на куповната моќ на населението…

Прочитај повеќе
VW OnePod Concept: Роботакси на иднината / ФОТО

VW OnePod Concept: Роботакси на иднината / ФОТО

Германскиот автомобилски концерн се приклучи на се поголемата група производители кои урбаната мобилност во иднина ја гледаат преку автономни повеќенаменски капсули на електричен погон

Прочитај повеќе
Монтажата на VW ID.3 трае 30 часа, а за Tesla Model 3 потребни се само 10. Volkswagen ќе отпушта!

Монтажата на VW ID.3 трае 30 часа, а за Tesla Model 3 потребни се само 10. Volkswagen ќе отпушта!

Volkswagen размислува за намалување на 30.000 работни места за да ги намали трошоците и да ја подобри конкурентноста со ривалите како Tesla

Прочитај повеќе
Сон на секој возач – вечен зелен бран, помала потрошувачка, брз сообраќаен проток… Но како до сето тоа?!

Сон на секој возач – вечен зелен бран, помала потрошувачка, брз сообраќаен проток… Но како до сето тоа?!

Возачите чии автомобили се поврзани со семафорите можат да добијат препорака за тоа колку брзо возат, со цел при приоѓањето консемафорот да свети зелено

Прочитај повеќе
Во првата половина на 2022 година, Volkswagen одлучува за фабрика за батерии во Источна Европа

Во првата половина на 2022 година, Volkswagen одлучува за фабрика за батерии во Источна Европа

За жал Македонија не е во оваа комбинација, бидејќи кандидати се Чешка, Унгарија, Полска и Словачка

Прочитај повеќе
Околу половина од сопствениците на електричниот ID.3 никогаш порано не поседувале Volkswagen

Околу половина од сопствениците на електричниот ID.3 никогаш порано не поседувале Volkswagen

По долгогодишните проблеми со квалитетот поради кој се одложуваше сериското производство, Volkswagen ID.3 конечно пристигна во продажните салони пред околу...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Топ 10 најпосакувани електрични автомобили во избор на британскиот WhatCar?

Топ 10 најпосакувани електрични автомобили во избор на британскиот WhatCar?

Британскиот WhatCar? објави листа на 10-те најпосакувани електрични автомобили, но и наведува еден за кој тие мислат дека е подобро да се заобиколи

Прочитај повеќе
Мега тест „супер спортисти“ – Porsche, Lamborghini, Ferrari, BMW… / ВИДЕО

Мега тест „супер спортисти“ – Porsche, Lamborghini, Ferrari, BMW… / ВИДЕО

Car Magazine објави видео од интересен тест на каналот Youtube

Прочитај повеќе
Анализа: Колку се зголемиле цените на автомобилите во период од 18 години?

Анализа: Колку се зголемиле цените на автомобилите во период од 18 години?

Автомобилите поскапи за повеќе од 50 проценти во последните 18 години

Прочитај повеќе
ЕУ побарал од Volkswagen да исплати отштета на сите купувачи поради аферата „дизелгејт“

ЕУ побарал од Volkswagen да исплати отштета на сите купувачи поради аферата „дизелгејт“

Volkswagen веќе се согласил да плати надомест но само за клиентите кои живееле во Германија за време на купувањето

Прочитај повеќе

Hataraku Saibou Specials Episode 5

Website https://gogoanime.be: Watch Beyblade gogoanime Episode 51 dubbed anime

Website https://kissanime.mx: Watch Pokemon: Pikachu and Pichu (Dub) kissanime Episode Full kissanime gogoanime

Xin Jue (https://aniwatch.pro/m/yDVV) Episode 13

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/profile/148020.page

Cutt: https://cutt.us/0pJAI