Grazie Vale: Најголемиот мотоциклист на сите времиња во Валенсија стави крај на грандиозната кариера

Grazie Vale: Најголемиот мотоциклист на сите времиња во Валенсија стави крај на грандиозната кариера

Валентино Роси или „Il Dottore“ својата прва трка во најмоќната класа ја извозе во 2000. година, за вчера на последната трка во кариерата да заврши на десеттото место

Прочитај повеќе
Линијата VR46 добива електричен велосипед

Линијата VR46 добива електричен велосипед

Валентино Роси не е само легендарно име во кралската класа, туку и генерално во мото спортот

Прочитај повеќе
Крај на една величенствена кариера! Валентино Роси објави повлекување! / ВИДЕО

Крај на една величенствена кариера! Валентино Роси објави повлекување! / ВИДЕО

Деветкратниот светски шампион Валентино Роси на специјална прес-конференција официјално потврди дека тековната е негова последна сезона во мотоциклизмот

Прочитај повеќе
Тимот на „Докторот“ во MotoGP од 2022 година

Тимот на „Докторот“ во MotoGP од 2022 година

Легендата на MotoGP, Валентино Роси, од следната сезона ќе има својот тим во кралската класа

Прочитај повеќе
Валентино Роси претставeн како возач на тимот на Petronas / ФОТО+ВИДЕО

Валентино Роси претставeн како возач на тимот на Petronas / ФОТО+ВИДЕО

Валентино Роси официјално беше претставен како нов возач на тимот на Petronas, сателтискиот тим на Yamaha, на онлајн ивент преку...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
MotoGP: „Докторот“ се прости со Yamaha

MotoGP: „Докторот“ се прости со Yamaha

Со трката за ГН на Португалија, легендарниот Валентино Роси се прости од фабричкиот тим на Yamaha

Прочитај повеќе
Роси: Се чувствувам подобро, но тешко ми е да гледам трки на ТВ

Роси: Се чувствувам подобро, но тешко ми е да гледам трки на ТВ

„Ми носат храна и не гледам никого. Досадно ми е“

Прочитај повеќе
Валентино Роси позитивен на COVID-19 !!!

Валентино Роси позитивен на COVID-19 !!!

„Тажен сум и лут, направив сè за да го почитувам протоколот“, беше коментарот на Валентино Роси по позитивниот тест на Covid-19!!!

Прочитај повеќе
Официјално: „Докторот“ потпиша за Petronas Yamaha

Официјално: „Докторот“ потпиша за Petronas Yamaha

„Многу сум среќен, ветена ми е фабричка поддршка

Прочитај повеќе
MotoGP: По ГН на Каталонија, Квартараро повторно лидер во шампионатот

MotoGP: По ГН на Каталонија, Квартараро повторно лидер во шампионатот

Трета победа за Квартараро, Довициозо и Роси не ја завршија трката

Прочитај повеќе

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime online AnimeFreak Your Lie in April

AnimeFreak Tokyo Ghoul

anime freak site Your Name.

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Boruto: Naruto Next Generations Episode 225