ACEA извештај за продажбата на нови возила во ЕУ во првата половина од 2021 година

ACEA извештај за продажбата на нови возила во ЕУ во првата половина од 2021 година

Регистрациите на нови патнички автомобили во плус: 25,2% во првата половина од 2021 година и 10,4% во јуни

Прочитај повеќе
Старт на производството на новата генерација на Škoda Fabia

Старт на производството на новата генерација на Škoda Fabia

Првите примероци од чешкиот хечбек веќе излегоа од производните линии

Прочитај повеќе
Škoda Fabia дефинитивно без електрично издание

Škoda Fabia дефинитивно без електрично издание

Чешката марка вели „НЕ“ за електрификација на својот адут во Б-сегментот

Прочитај повеќе
Škoda ја претстави новата, особено амбициозна стратегија

Škoda ја претстави новата, особено амбициозна стратегија

Стратегија предвидува чешката марка да заземе позиција меѓу петте првопласирани во Европа, со достигнување удел од 50 до 70 проценти...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Кои автомобили најдобро ја задржуваат вредноста како користени според угледниот AutoBild

Кои автомобили најдобро ја задржуваат вредноста како користени според угледниот AutoBild

Kонкуренцијата од странство (во однос на Германија) сега е рамноправна

Прочитај повеќе
Škoda Octavia со двојна победа: Златно тркало за најпосакуван семеен автомобил и најпосакуван автомобил на годината 2021

Škoda Octavia со двојна победа: Златно тркало за најпосакуван семеен автомобил и најпосакуван автомобил на годината 2021

Со свечена церемонија за доделување на наградите, на мал настан организиран од страна на жирито на Златно тркало и се...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Вака ќе изгледа базната Škoda Fabia

Вака ќе изгледа базната Škoda Fabia

За нешто повеќе од 14.000 евра клиентот добива челични тркала и мануелно отворање на задните стакла

Прочитај повеќе
Повеќе простор, моќ и технологии: деби за новата Škoda Fabia / ФОТО+ВИДЕО

Повеќе простор, моќ и технологии: деби за новата Škoda Fabia / ФОТО+ВИДЕО

Чешкиот производител на автомобили ја претстави четвртата генерација на својот претставник во Б-сегментот Томас Шефер, првиот човек на чешката марка,...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Škoda и Seat го губат статусот во групата VW?!

Škoda и Seat го губат статусот во групата VW?!

Шефот на концернот планира да поднесе оставка од Надзорните одбори на двете компании

Прочитај повеќе
Белорусија забранува увоз и продажба на производи на Škoda и Liqui Moly

Белорусија забранува увоз и продажба на производи на Škoda и Liqui Moly

Белоруските медиуми јавуваат дека тамошната влада издала листа на производи чиј увоз е забранет, се „со цел да се заштитат националните интереси и непријателските активности против народот на Белорусија“

Прочитај повеќе

KissAnime kissanime my hero: Fairy Tail (Dub) Episode 175

AnimeTV japanese anime tv shows: So I'm a Spider, So What? Episode 13