Најдобрите компакти за 2021 година според магазинот Autocar / ФОТО

Најдобрите компакти за 2021 година според магазинот Autocar / ФОТО

Редакцијата на магазинот Autocar подготвила листа на 10 најдобри компактни автомобили во изминатата година

Прочитај повеќе
Проширување на понудата: Seat Leon 2.0 TSI DSG со 190 КС

Проширување на понудата: Seat Leon 2.0 TSI DSG со 190 КС

Seat продолжува со проширување на понудата за Leon со нов бензински мотор 2.0 TSI со 190 КС (140 kW), поврзан со 7-брзински DSG менувач

Прочитај повеќе
Возевме: Seat Leon FR 1.5 eTSI 150 DSG

Возевме: Seat Leon FR 1.5 eTSI 150 DSG

Hola! за новиот Leon

Прочитај повеќе
Новиот SEAT Leon: Autobest 2021

Новиот SEAT Leon: Autobest 2021

Комплетно новиот SEAT Leon е добитник на главната награда на Autobest 2021, Best Buy Car of Europe 2021

Прочитај повеќе
После Golf, софтверот проблем и за бестселерот на Škoda

После Golf, софтверот проблем и за бестселерот на Škoda

Од истата причина, во фаза на испитување е и софтверот за новата генерација на моделите Seat Leon и Audi A3

Прочитај повеќе