Седум најбрзи електрични автомобили за 2019 година

Седум најбрзи електрични автомобили за 2019 година

Освен што се брзи, тие се и меѓу најбрзите автомобили на планетата

Прочитај повеќе
Паѓа довербата во Tesla Model 3

Паѓа довербата во Tesla Model 3

Tesla Model 3 веќе не е на листата на препорачани модели од страна на Consumer Reports

Прочитај повеќе
Електричниот сегмент во 2018 година низ бројки

Електричниот сегмент во 2018 година низ бројки

Центарот за истражување на соларна енергија и водород од Баден-Виртемберг спровел опсежно истражување на пазарот за електрични автомобили

Прочитај повеќе
Нова функција во автомобилите на Tesla: „Стражарски мод“

Нова функција во автомобилите на Tesla: „Стражарски мод“

Електричните автомобили на Tesla добиваат нова функција како превенција од обид за кражба

Прочитај повеќе
Кој најмногу ги купува автомобилите на Tesla во Европа

Кој најмногу ги купува автомобилите на Tesla во Европа

Најмногу електрични патнички возила од марката Tesla на европскиот континент во 2018 година се испорачани на потрошувачите во...

Прочитај повеќе
Tesla ќе изработува 500.000 возила годишно во Кина

Tesla ќе изработува 500.000 возила годишно во Кина

Американскиот производител на електрични возила потпиша договор со властите во Шангај за изградба на погон со капацитет од половина милион автомобили годишно

Прочитај повеќе
Кој е најпродаваниот електричен автомобил во САД?

Кој е најпродаваниот електричен автомобил во САД?

Tesla Automobiles воопшто не е случај што е постојано во центарот на вниманието

Прочитај повеќе
Tesla конечно до 5.000 единици од Model 3 за една недела!

Tesla конечно до 5.000 единици од Model 3 за една недела!

Tesla ја постигна целта - произведени 5.000 единици од Model 3 во последната недела од вториот квартал од оваа година

Прочитај повеќе
Луксузниот Tesla S доби караван верзија / ФОТО

Луксузниот Tesla S доби караван верзија / ФОТО

Холандската компанија RemetzCar го направи првиот од планираните 20 примероци од Model S Shooting Brake

Прочитај повеќе
Илон Маск: Model Y ќе биде претставен во март 2019 година

Илон Маск: Model Y ќе биде претставен во март 2019 година

Маск на прашање на следбеник на социјалната мрежа Twitter за датумот на кој ќе биде откриен новиот Model Y одговори - 15-ти март

Прочитај повеќе