Избрани финалистите за наградата AutoBest 2022

Избрани финалистите за наградата AutoBest 2022

Жирито што ги избира кандидатите за престижната награда „AutoBest“ го намали изборот на шест модели кои ќе се натпреваруваат за ценетото признание

Прочитај повеќе
Огромно изненадување: Dacia Spring е најпродаваниот електричен автомобил во Италија!

Огромно изненадување: Dacia Spring е најпродаваниот електричен автомобил во Италија!

Нискобуџетниот електричен автомобил од Романија е број 1 во текот на септември, кога станува збор за комерцијалниот успех на електричните возила на Апенинскиот Полуостров

Прочитај повеќе
И тоа се случи: За првпат во Европа, електричните автомобили и хибридите во август ги надминаа дизелите по продажба

И тоа се случи: За првпат во Европа, електричните автомобили и хибридите во август ги надминаа дизелите по продажба

Најпродаван целосно електричен модел во август е VW ID.3, заедно со Tesla Model 3 на второто и VW ID.4 на третото место

Прочитај повеќе
Dacia Duster ќе остане ценовно прифатлив без оглед на електрификацијата

Dacia Duster ќе остане ценовно прифатлив без оглед на електрификацијата

Dacia работи на тоа да обезбеди Duster да остане ценовно прифатлив, без оглед на идната електрификација на понудата

Прочитај повеќе
Премиера за Dacia Jogger – ценовно најприфатливиот фамилијарен модел со 7 седишта на пазарот!

Премиера за Dacia Jogger – ценовно најприфатливиот фамилијарен модел со 7 седишта на пазарот!

Dacia ја нагласува својата амбиција за сегментот „C“ со нов семеен модел, достапен во верзии со 5 и 7 седишта

Прочитај повеќе
Dacia како Volkswagen, Porsche или Toyotа – модели кои губат најмалку од вредноста

Dacia како Volkswagen, Porsche или Toyotа – модели кои губат најмалку од вредноста

Кога купувате автомобил, добро е однапред да размислите за неговата понатамошна продажба

Прочитај повеќе
Кои автомобили се загреваат побрзо? Дали е важна бојата?

Кои автомобили се загреваат побрзо? Дали е важна бојата?

Во топли денови, внатрешноста на автомобилот е како врела рерна

Прочитај повеќе
Кои и какви новитети не очекуваат на Салонот за автомобили во Минхен?

Кои и какви новитети не очекуваат на Салонот за автомобили во Минхен?

Атмосферата полека, но сигурно се загрева пред почетокот на првиот европски саем за автомобили од март претходната година

Прочитај повеќе
Интересен трансфер: Шеф на дизајн во Aston Martin се сели во Dacia

Интересен трансфер: Шеф на дизајн во Aston Martin се сели во Dacia

Наскоро веќе поранешниот менаџер на Aston Martin ќе го предводи одделот за дизајн на Dacia и Lada

Прочитај повеќе
Деби за новиот Dacia Duster / ФОТО+ВИДЕО

Деби за новиот Dacia Duster / ФОТО+ВИДЕО

По околу три и пол години присутност на пазарот од своето деби во 2017 година, дојде време за освежување на втората генерација на Dacia Duster

Прочитај повеќе

Watch Laughing Salesman Episode 103

Transformers: Robots in Disguise (https://twistmoe.net/m/Y2ZK) Episode 39

A Komaneko Christmas: The Lost Present (https://animefreak.ws/m/x55y) Episode Full

GoGoAnime: Hell Girl: Fourth Twilight anime episode 12 online free at https://gogoanime.be fruits basket gogoanime

Fr ulule: https://fr.ulule.com/animefreakws

Hub docker: https://hub.docker.com/u/kissanimemx