Honda Accord е „Северноамерикански автомобил на годината за 2018 година“

Honda Accord е „Северноамерикански автомобил на годината за 2018 година“

Lincoln Navigator и Volvo XC60 се големите победници во категориите камионет и SUV на годината

Прочитај повеќе
Нова епизода од серијалот Дизелгејт – ни Ford не е невин?!

Нова епизода од серијалот Дизелгејт – ни Ford не е невин?!

Продолжува скандалот со мамење во однос на емисиите од дизел мотори во САД, а нова улога во „серијалот“ има Ford Motor Company

Прочитај повеќе
Mercedes-Benz е најуспешен премиум бренд за 2017 година?!

Mercedes-Benz е најуспешен премиум бренд за 2017 година?!

Големата продажба на клучните пазари го носи успехот во однос на BMW и Audi

Прочитај повеќе
Volkswagen Group повторно најголем производител во светот

Volkswagen Group повторно најголем производител во светот

Германците ја надминаа Toyota за околу 350.000 продажби во 2017 година

Прочитај повеќе
Амбициозни планови на Кинезите со вештачката интелигенција

Амбициозни планови на Кинезите со вештачката интелигенција

Кина сака да воведе вештачка интелигенција во најмалку половина од своите нови возила до 2020 година, пишува агенцијата Reuters

Прочитај повеќе
Електричниот камион на Tesla ќе се вози и низ Европа

Електричниот камион на Tesla ќе се вози и низ Европа

Американскиот производител на електрични возила отвори книга за нарачки за својот електричен камион-влекач во најмалку три европски земји

Прочитај повеќе
Колку е брз и колку чини новиот Megane RS?

Колку е брз и колку чини новиот Megane RS?

Конечно познати перформансите и цените за овој спортски автомобил

Прочитај повеќе
Во пожар изгореа 1.400 автомобили

Во пожар изгореа 1.400 автомобили

Во пожар кој избувнал за време на новогодишната ноќ во гаража во Ливерпул, изгореле околу 1.400 возила

Прочитај повеќе
Бројот на plug-in-хибриди во светот надмина три милиони

Бројот на plug-in-хибриди во светот надмина три милиони

Електрификацијата дефинитивно зема замав

Прочитај повеќе