Вакво Lamborghini Miura не сте виделе никогаш! / ФОТО+ВИДЕО

Вакво Lamborghini Miura не сте виделе никогаш! / ФОТО+ВИДЕО

Оригиналниот супер автомобил дезинтегриран во милион мали парчиња

Прочитај повеќе
Нови Golf 8 фотографии

Нови Golf 8 фотографии

Денес е тешко да се сокријат информации Моќта на социјалните мрежи е огромна и благодарение на toa, имаме можност да...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Помеѓу последните: 6-те цилиндри и задниот погон одат во историјата

Помеѓу последните: 6-те цилиндри и задниот погон одат во историјата

Актуелната генерација на BMW Серија 1 е позната по погонот на задните тркала, но исто така и по моќните шест-цилиндерски погонски агрегати. Но, се ближи крајот

Прочитај повеќе
Пазарот на мотоцикли во Европа во 2018 година

Пазарот на мотоцикли во Европа во 2018 година

Минатата година во Европа се продадени 1.59 милиони нови мотоцикли, што е за 1,1% послаб резултат отколку во 2017 година

Прочитај повеќе
Колку време возачите губат време во сообраќајниот метеж?

Колку време возачите губат време во сообраќајниот метеж?

Светските патишта се „гушат“ во сообраќаен метеж како никогаш досега

Прочитај повеќе
Дали електричните камионети имаат иднина? / ВИДЕО

Дали електричните камионети имаат иднина? / ВИДЕО

Електричните автомобили земаат замав, а сè почесто овој тип на погон се става и во класи каде што неговата косриснот и не звучи логично

Прочитај повеќе
Дали ќе „изумрат“ малите автомобили ?

Дали ќе „изумрат“ малите автомобили ?

Приходите во сегментот на мали автомобили продолжуваат да опаѓаат, така што производителите размислуваат за гаснење на некои модели

Прочитај повеќе
Во Женева доаѓа автомобил од 16.000.000 евра?!

Во Женева доаѓа автомобил од 16.000.000 евра?!

Според некои медиуми, на најпопуларниот салон за автомобили во Европа, Bugatti ќе претстави уникатен хиперавтомобил

Прочитај повеќе
Електричните тротинети се поопасни за возачите, но исто така и за пешаците

Електричните тротинети се поопасни за возачите, но исто така и за пешаците

Бројот на повреди укажува на потенцијалните опасности од се помасовното користење на електричните тротинети

Прочитај повеќе
Bugatti го слави 110-от роденден со ново лимитирано издание

Bugatti го слави 110-от роденден со ново лимитирано издание

Наместо роденденска торта, пред нас е специјална изведба на Chiron

Прочитај повеќе