Mahindra KUV100 – Најевтиниот SUV во Европа достапен и на македонскиот пазар!

Mahindra KUV100 – Најевтиниот SUV во Европа достапен и на македонскиот пазар!

Малиот индиски теренец, дизајниран од дизајнерскиот гигант Pininfarina чија улога во тоа Mahindra да стане најбрзо растечка компанија во Европа е огромна, пристигна на македонскиот пазар по почетна цена од 10,990 евра

Прочитај повеќе
Традициите постојат да се рушат: „Лондонското такси“ на улиците на Париз / ФОТО

Традициите постојат да се рушат: „Лондонското такси“ на улиците на Париз / ФОТО

Британскиот електричен автомобил дизајниран во ретро стил – во стилот на традиционалното Лондонско такси - доби дозвола од француските власти дека може да се користи за такси услуги во главниот град на оваа земја

Прочитај повеќе
Освежување за Citroen C1 / ФОТО

Освежување за Citroen C1 / ФОТО

Најголемите промени се под хаубата на моторот

Прочитај повеќе